www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 8:14 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 68, 69, 70, 71, 72
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Чет. Феб. 05, 2015 10:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

Регистриран: Саб. Ное. 06, 2010 10:29 am
Мислења: 2303
Локација: Кочани
vasil Напиша:
...


Фала чичко Васил.

Третиот начин најмногу ми одговорава.За да не ги сечам каблите на централата.Поларитетот треба да се замени и на двата џека?И на 2,5мм и на 3,5мм така ли??

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Саб. Maр. 14, 2015 5:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Нед. Maј. 01, 2011 1:26 pm
Мислења: 3977
Слика

Слика

Слика

Одлично изработено, ми се допаднаа :lepi:Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Вто. Jун. 28, 2016 7:28 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

Регистриран: Чет. Јан. 12, 2012 9:48 pm
Мислења: 578
Локација: Bitola

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Чет. Сеп. 15, 2016 9:43 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Нед. Јан. 08, 2012 10:04 pm
Мислења: 6889
Локација: Скопје - Кисела Вода
таман помислив дека Кевин Неш нема копија ама :? :? :shock: :shock: :? :? :shock: :shock: :roll: :roll:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Чет. Сеп. 15, 2016 9:46 am 
Отсутен
Ветеран

Регистриран: Вто. Ное. 08, 2011 12:17 am
Мислења: 11483
Kaj gi ima ovie

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Чет. Сеп. 15, 2016 5:02 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

Регистриран: Саб. Ное. 13, 2010 9:30 am
Мислења: 10270
Vo francija gi ima poveke od godina dena.postaveni vo noviteti odamna

vasil sozdravje da gi sluzis od svirenje da nemozes da spies

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Чет. Сеп. 15, 2016 5:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

Регистриран: Саб. Ное. 13, 2010 9:30 am
Мислења: 10270
vasil Напиша:
Слика

Слика

Слика

Одлично изработено, ми се допаднаа :lepi:
za niv ima i specijalni hengeri koi doagaat na toa kosoto

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Чет. Сеп. 15, 2016 7:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Нед. Maј. 01, 2011 1:26 pm
Мислења: 3977
JaneMK Напиша:
vasil sozdravje da gi sluzis od svirenje da nemozes da spies


Јанчо Јас сум рекламно лице на Flajzar, овие ги качив на форум бидејки ми се видоа добро направени


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Вто. Maр. 28, 2017 11:00 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Чет. Maј. 19, 2011 2:20 pm
Мислења: 7733
Некако ми фатија око...хммм


_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: СИГНАЛИЗАТОРИ - ИНДИКАТОРИ
ТемаИспратено: Сре. Oкт. 17, 2018 12:54 am 
Отсутен
Воздржан

Регистриран: Сре. Сеп. 30, 2015 12:24 am
Мислења: 17
Денес сум се подновил со 3 парчиња Prologic Bat,па ќе ги видиме на вода како ќе се покажат.


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 68, 69, 70, 71, 72

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron