www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Aпр 24, 2024 4:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Прифакање на крапот без кепче
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 7:17 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
се случило и тоа да во цело брзање сме го заборавиле кепчето и да нема никого околу нас кој има и може да помогне за да рибата безбедно се извади од вода.
ете личен мој пример кога кепчето е заборавено и како тоа да се направи на нај добриот и нај безболниот начин за рибата. а притоа да истата не ја повредиме и да здрава и жива ја вратиме во вода.

ако ни дозволува местоположбата каде сме наместени и ако нормално сте барем двајца не е лошо да го искористите начинот на видеото. Колегата кој ја прифака рибата е симчук од форумот или симе некои го знаат можи



се надевам дека на некого ке му користи оваа информација во да така кажам злочас. А препорака е да си провериме опремата пред да тргнеме по риба за да после не импровизираме

поздрав и бистро

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: прифакање на крапот без кепче
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 21, 2014 11:29 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Исккрено не ми е јасно,посебно кога се иде специјално на крап да се заборави кепче.Според мене тоа е исто како да се ги заборавиш стаповите.Најдобро е кепчето да биде во иста футрола со трските или ако нема футрола да стои во ранец или било каде само да не се иде без него,бидејки не е се така розево како на клипот на Спиро,не секогаш ловиме на рамен терен кога ке може некој да навлезе 5-6 во вода па да ти го фати крапот со раце,ситуација кога си сам,касна есен кога не е пријатно да се влезе во вода и ред други работи.....

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: прифакање на крапот без кепче
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 21, 2014 12:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Dimitar ne fakjaj za zbor ama nislam deka ti ednas olova zaboravi pa kamenja si vrzuval :)
se moze da se zaboravi,ama mora togas da improviziras barem za kepce mislam ke se sanjdes vo priroda da go napravis da ti zavrsi rabota

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: прифакање на крапот без кепче
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 21, 2014 12:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Не сум јас тај,мислам дека Митко од Богданци имаше заборавено олова...Во право си друже се заборава ама не битни работи како стаповите и кепчето за мене од иста важност се,посебно кога таргет ти е крап.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum