www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 25, 2024 6:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 05, 2013 10:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Доказ дека кога се има волја, пасија и љубов кон спортот може да се направи се за повторно да се врати и од гроб ако треба.

Еве сме, таму кај што треба денеска :lepi:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 05, 2013 11:55 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Така е Здравко. На пола пат сме. Ама тргна. Конечно. Фала му на бога, на Сашо и Борис, на класниот и сите Бадарлии, на Истатов, на сите нови дечки од Рибар 2011, на Јанко, Ицо, Даниел, . Посебен "шмек" на раздвижувањето (и најголема заслуга) ставивте токму Вие, Диме, Гоце, Здравко, Крсте, Сале, Мартин, Максим, Кирца и сите неспомнати. Како вештачко дишење да му дадовте на овој спорт.
И еве ме, планирам, месам, ролам. Пак заживеа. Ова е правото. Кога ќе заврши оваа лига (само да биде се во ред), па барем меѓу први 10 на СП. Не ни треба Нострадамус, па да предвиди дека догодина поголема гужва ќе се стори. Па квалификациони турнири за Прва лига. Многу стари крапџии уште сега ги сврби. Ќе се појават и нови (веќе надзираат). Ај да испецкаме убава лига. Па едно по друго..................................................

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 12:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ќе тераме, нема назад веќе...само да не служи здравје, работа да има за да капе по некој денар и разбирање од понежниот пол. :D
Се друго ќе стигнеме, па и тој резултат погоре на СП....
Допрва почнува ако се прашам јас, ќе разбиеме многу табуа...
НИ треба еден пробив на СП, ЈАК ПРОБИВ!!!
мора да се донесе успех и сите ќе се залепат за нас (крапарите).
Со успех, за да искомерцијализираме малце.... после ќе оди мнооогу полесно. :ok_ok:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 12:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Ама не смее никако да се заборави твојот вложен труд за да се дојде до овој стадиум на крапскиот риболов и Лигата која ни претстои. Од исклучителна важност беше твоето влијание, твојата експертиза, твоите хируршки одбрани зборови во секој пост кој го читам како прваче буквар.
Напорот за „Томе Прчковски“, за искосените треви, за подршката на натпреварот, за фатените риби, за смиреноста и дипломатијата на купот и за мудроста која ја имаш!

На крајот на краиштата и да не се пориби, риба колку - толку има. Ќе има reunion, повторно поврзување со она што највеќе не задира сите, крапскиот риболов. Некој ќе се лути, некој ќе се радува на среќните натпреварувачи, секој со својата мисија.

Да го парафразирам Нил Армстронг, можеби е мал чекор за нас, но голем за крапскиот риболов како спорт во Македонија кој повторно заживеа.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 12:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Сега за сега сме на добар пат момци, ќе издржиме уште малце онака машки, па ќе ги отвориме картите... Нека се игра со отворени карти !!! Нека се затворат конечно оние муабети што ги слушаме со години а и видни докази имало, имаше за малверзации и бајбучарење на лигите, сите знаеме кои се и што се.
Нека конечно има во државичкава ни сушна за прв пат лига како што треба, како што доликува.. Да го вратиме оној сјај на лигата како во времето кога се запознавав со крапскиот риболов, кога имаше одлични екипи на такмичењата и едвај чекав да дојде викенд и да избегам од дома ( да да избегам од дома, зашто татко ми не ме пушташе по риба, РИБАР БУДАЛА ЌЕ СУМ СТАНЕЛ ) и да идам на крап, на тогашното Аквариум кога сеуште со него стопанисуваше Свето, и да се бутам у боксовите на веќе испишаните мајстори и да ѓи слушам со огромен елан и желба како несебично се трудат да ми ја начукаат чивијата до даска, до каде што веќе нема враќање ! ФАЛА ИМ, МИ ЈА НАЧУКАА :lollol: Па се деси таа кобна лига 2005-2006 не сум точно сигурен, кога знаеме сите што се деси поради огромно количество на алкохол! Цел крапски ШЛАГ го снема ! Аквариум му се деси тоа што му се деси, и ден денес го зборам и ми фали, затоа што таму прв пат видов што е крап, прв пат фатив параболик во рака и како ден денеска прв пат видов што е бојла и купив 1кг од Свето зелени со мента арома, и го извадив мојот прв капиталец бележан со прстен број 13 име Маријана, 7.5кг !!!

Нека биде Истатов тоа што беше Аквариум, ма нека биде повеќе , нека биде прав крапски центар каде што ќе се помкнат луѓе и по 500-1000км за да го посетат, со капитални примероци !

Без оглед на пласманот на било која екипа, секако премногу сакам да успеам и да се пласирам на тоа светско, но и да не се пласирам ќе подадам рака од се срце на оние што ќе се пласираат и ќе помогнам колку што можам... Имало немало риби, тоа е тоа сега за сега неможе ништо преку ноќ да се смени, или ќе пецаме или ќе спиеме, што биде тоа е , но лигава ќе ја истераме до крај и ќе пратиме екипи на светско кои што би сакал да се меѓу топ 10 БАРЕМ!

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 12:45 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
MaximJaki НапишиCOLON
Без оглед на пласманот на било која екипа, секако премногу сакам да успеам и да се пласирам на тоа светско, но и да не се пласирам ќе подадам рака од се срце на оние што ќе се пласираат и ќе помогнам колку што можам... Имало немало риби, тоа е тоа сега за сега неможе ништо преку ноќ да се смени, или ќе пецаме или ќе спиеме, што биде тоа е , но лигава ќе ја истераме до крај и ќе пратиме екипи на светско кои што би сакал да се меѓу топ 10 БАРЕМ!
Тоа е духот, со овој памет се оди напред. :thumbs_up:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 8:40 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Во спорт кој првенствено бара излегување во природа и уживање во нејзините благодети "суетата" треба да се остави дома пред врата.
Сите сте во право,спортот е привилегија која треба да не сплотува,а не расделува и разединува.
Секоја чест на доаените во овој спорт, но мора да има свежа крв која ке продолжи да го развива крапскиот риболов во годините што доаѓаат.А кај се сега тие,место да помогнат со совети, искуство,се кријат ли позади завесата на сопствената големина.
Големината на секој добар учител е да неговиот ученик биде подобар од него,а не неговото его на нај добар.
Не е нај добар тој што ке направи добар резултат,туку тој што ке остави генерации позади себе кој ке го продолжат патот кон успехот.Ова нека биде апел и повик до нив.
Треба да не водат човечки принципи со кој ке одиме понатаму.Една латинска поговорка вели:
Научи од по мудриот,тоа ке ти биде од голема корист.Научи го другиот тоа ти е нај голем аманет.
Патот е одамна трасиран,некој го поминувале како макадам,но наша обврска на по старите (да не кажам по искусните) заедно со младите што ги има во се поголем број и се потковани е таа етапа да ја "возиме" по автопат.
Ховиц го цитираше Армстронг,а јас ке го цитирам Кенеди:Не што МРФ направила за нас, туку што ние сме направиле за МРФ.
Во нечиј пост прочитав дека после (да не споменувам имиња) Петко,Станко,Миле нема повеке крапски риболов во Македонија,престојнава лига ке го демантира.Тоа можеме и мораме да го направиме.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 4:13 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ligata e samo del od krapskiot ribolov ne e krapskiot ribolov.megunarodni I domsni natprevari.centri kako istatov kade mladi luge ke se zapoznavaat so ovoj sport.ubavi ezera bogati so riba kako velesko kade ke se finesiraat mladite I starite.sepak godinava velesko bese svedok na eden kyp druzbi.I red drugi raboti.forumot,poveke dostapni prodavnici.mnogu,mnogu raboti

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 8:17 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
Pozdrav do najgolemiot optimist I sportist nasiot DULE sega Marks iskreno posakuvam da se vrati toj period od krapskiot ribolov koga mesto MRF da bide organizator lugjeto od MRF bea kocnicari na site aktivnosti pa zatoa I se formira MKA


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 06, 2013 8:40 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Ице Мамба, и тоа црна. Заради бојлата на смртта. Таа бојла сега и на Истатов проаѓа. Кога ќе ми текне, 4-5 кгр.на рака ваљани (каков ролер какви бакрачи). Сите мачки од маало ги собирав. :D :D :D
МРФ сега е едно со нас. Вака не било никогаш.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum