www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 25, 2024 10:58 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 12:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Cicko Vasil ke kaze kolku kosta cudovo pa ne e loso da si go imame vo pribor, primer na podles sekoja izvadena riba e C&R ubavo e da se premacka so lekcevo , a i ako ima nekoja ranicka na teloto ubavo e da se stavi i na nejze .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 1:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
браво, одлична тема, може уште едно појаснување каде може да се најде ова ? колку од прилика чини и како се нанесува на рибата ?...дали можеби има внатре некое пластично стапче со памукче, како чепкалка за уши, или се нанесува на друг начин во устата на рибата, или на нејзината рана ?
go ima vo forma na sprej ili kako shishence so obichen otvor i samo isturash malce vrz ranata ili ubodot kaj shto bill...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 1:27 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONВто Maј 29, 2012 8:39 pm
МислењаCOLON7
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
браво, одлична тема, може уште едно појаснување каде може да се најде ова ? колку од прилика чини и како се нанесува на рибата ?...дали можеби има внатре некое пластично стапче со памукче, како чепкалка за уши, или се нанесува на друг начин во устата на рибата, или на нејзината рана ?
Може и така с пръст
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 1:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
браво, одлична тема, може уште едно појаснување каде може да се најде ова ? колку од прилика чини и како се нанесува на рибата ?...дали можеби има внатре некое пластично стапче со памукче, како чепкалка за уши, или се нанесува на друг начин во устата на рибата, или на нејзината рана ?
Борисе шишенцето кошта 8ЕУ , има тампон исто како оние за уши со кое се намачкува раната на рибата !

================================================================================

Kryston KLIN-IK SHIELD GEL


Антибактериални, противогъбични, Анти-вирусни и анти-паразитни KLIN-IK SHIELD GEL е висок вискозитет гел, който действа като антибактериална гел за всички видове риби. Когато се прилага правилно гел е забележително устойчиви на вода и не веднага ще се измие. Shield е разработен специално за залепване на тъкани и да останат в сила за значителен период от време. В аквариум тест гел е очевиден 72 часа след прилагането. Лесно е да се прилага, може да се използва за своя или за най-добрите резултати. Какво прави той? Shield създава солидна бариера за защита, което отскоро е изложено тъкани. Веднъж прилага предпазва от вредните бактерии и микро паразитни организми от атакува раната. Shield идеалното лекарство за лечение на повредени перки, и скорушни поражения на тялото, след хвърляне на хайвера и борба от куката. Всички външни повреди на тялото ще има голяма полза от лечението с този продукт за да спомогне за растежа на новаи тъкани. Как да го използвам? Преди прилагане премахнете излишната влага с помощта на мека тъкан, леко подсушете наранената област. Нанесете малко количество директно върху раната. Използване на пръст или памучен тампон разпространението на гел, да се образува тънък здрав траен слой. Защо трябва да го използвам? Shield притежава всички качества на Клин-ик, но произведени в изключително лепкав гел база. Тя няма да проникне ефективно на раната от куката толкова ефикасно, както Клин-ик разтвор, който е защо го прави перфектни вторична обработка. Шийлдс превъзходна адхезия към тъкан осигурява бариера и ще остане върху рибата достатъчно дълго, за лекарства, за да бъдат ефективни. Клин-ик решение ще стерилизира напълно предвидената област в секунди, първо се стерилизира с няколко капки Клин-IK решение преди прилагането на гела. Клин-ик решение е изключително търсене на лекарства, които ще проникнат и да очисти чак до основата на куката го държат осигуряване е напълно стерилизирани. Kryston Клин-ик и Shield са продукти на пазара с гарантирано качество.
================================================================================

Да не преведувам , мислам дека ќе се разбере поентата на клиникот !
Ако решите да купувате дајте еден список за повеќе колеги , ќе ви го испорачам до Скопје !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 3:28 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
3 за на Подлес (Чуварите нека ги даваат на оние кои се дојдени за крапски риболов, или друг вид фати-пушти риболов, и 1 за мене лично = 4 комада на списокот од мене


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 4:19 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
3 за на Подлес (Чуварите нека ги даваат на оние кои се дојдени за крапски риболов, или друг вид фати-пушти риболов, и 1 за мене лично = 4 комада на списокот од мене

-Odlicna ideja Boris istoto go mislev i jas no ne sakav da istrcam prv, za start dobro ke dojde da ima 3 komada na Podles , a za ponatamo zdravje boze krapcii koi ke lovat Podles a i za da si go imaat vo licen arsenal , P.s koi se C&R da si go imaat i da e del od opremata. Pa i na natprevari kade ima golemo bockanje na ribata .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 4:37 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Не само за крап, тој што има навика да пушта риба која не ја зима, ова може да го користи за клен, за амур, за мрена, за пастрмка, за сом и секоја друга риба


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 4:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
одлична тема васил
значи не е само за премачкување на убодот од јадицата него и ако таа риба има и некоја друга рана по телото
пред да се пушти да се намачка - на тој начин се подобруваат шансите на рибата да се излекува
поздрав за темата а и за другата тема со нарачките

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 26, 2012 10:23 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Eve go i na Kevin Nash istoto

[ img ]

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Да му помогнеме на крапот
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 27, 2012 12:53 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Maј 22, 2011 5:56 pm
МислењаCOLON29
Mislam deka kako mene nikoj tolku ne se grizel za krapovite kako vo divina taka i koga go imav ezeroto.Edna rabota nikako ama nikoj ne mozi da me ubedi.So mnogu mali isklucoci, se grizat za krapot 95% ,,ke mu stavat stretstvo za dezinfekcija '' ama za vo cuvarkata
Abe ne znam koga ke se prestane samo so dvolicni razmisluvanja,navodno mnogu se grizat za krapot a site go lovat .Abe od peda krapce ke go stavi vo cuvarkata......poubo bilo od piperki.
Se zivo nasekade vo Bitolskiot revir sotreja ,se vo lajna pretvorija i sega se grizele za da mu pomognat na krapot.Ako sakaat da mu pomognat na krapot naka stavat celosna 2 godisna zabrana za lov na krap.,barem toa sto e ostanato da se izmresti.
Sekoja ti cest sto ja zapocnuvas temata Vasil ama so veli CACKO:MNOGUUUU PEDERI IMA


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum