www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Плетеница или монофил за СПОД и МАРКЕР
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=93&t=5599
Страна 22

АвторCOLON  Trasul [Нед Јан 20, 2019 8:14 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Плетеница или монофил за СПОД и МАРКЕР

На спод машинката имам Катран Синапс 0,26 , а за шок лидер користам Окума Сејмар 45lb плетеница.
Плетеница е правиот избор доколку се работи за машинка која ќе се користи за маркирање.

Страна 22 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/