www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 21, 2024 11:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 3:29 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
прајте муабет без навреди :!:
после следи :spiro:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 3:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
P.S Keltane upropasti uste edna tema ovde trebase da pisuvame za KD rig.Mozda bi trebalo da se premesti vo nova tema Keltan rig
Ti da ne si piel votka denes? Jas ja upropastiv ovaa tema ? Alo , pocna da pisuvas bez veza a toa ne ce e na dobro :D Vrati se bre nazad i citaj moite postovi i citaj gi tvoite biseri . osim dofrlanja i edna slika od NET , sto PAMET napisa vo vrska so KD rigot .. . .Filipe :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 3:43 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
spiro_jas НапишиCOLON
прајте муабет без навреди :!:
после следи :spiro:
moderatore , ne metlata , nego opomeni go kolegata da ne ja spamira temata :D Citas li negovite postovi vo ovaa tema ili ne gi citas , gi preskoknuvas :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 3:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Uste ova da pisam.onie od korda sto izmisluvaat novi prezentacii ili rig sistemi istite gi testiraat vo ezera so mnogu karp kade prvo ke ulovat 1000 krapa pa ke napravat analiza kolku kaci kolku otpadnale i za sto i kako.Ti se spusti sega ili vcera vo podrumot cvik cangli vo raka i odri.....eve vi sistem.
Na slika vaka ubavo si go nalickal.ali koj garantira deka taa slobodna jadica bas taka ke padne na dnoto,garantiram deka sekoe naredno frlanje ima da se vrti sekade samo ne kako sto ti si ja namestil.

[ img ]

Sto pisa i Ico ponapred lovete si na poprosti sistemi koi se dokazani i ne se komplicirani.Zatoa i na nego mozam raka da mu dam,ne zaradi toa sto Ico e vo samiot vrv na krapskiot ribolov gledano od sportska strana,nego zaradi toa sto na toni riba lovi so eden mnogu prost sistem,bez prsten,srinkovi,skinovi i dr zaebancii.
Toa e samo moe mislinje i definitivno nema da go gubam i onoj eden vikend mesecno testirajki nesto sto nekoj go sklepal vo podrum.Martin,Dimitar mislat poinaku i go cenam toa,eve neka prezentiraat sto dobile ako go probaat.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 3:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Filip030682, убаво си нацртал како би се понашала јадицата при овој систем и од тоа самиот гледаш дека не е ни сличен со чод-риг....а дали е финкционален тоа е друго прашање..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 4:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Uste ova da pisam.onie od korda sto izmisluvaat novi prezentacii ili rig sistemi istite gi testiraat vo ezera so mnogu karp kade prvo ke ulovat 1000 krapa pa ke napravat analiza kolku kaci kolku otpadnale i za sto i kako.Ti se spusti sega ili vcera vo podrumot cvik cangli vo raka i odri.....eve vi sistem.
Na slika vaka ubavo si go nalickal.ali koj garantira deka taa slobodna jadica bas taka ke padne na dnoto,garantiram deka sekoe naredno frlanje ima da se vrti sekade samo ne kako sto ti si ja namestil.

[ img ]

.Zatoa i na nego mozam raka da mu dam,ne zaradi toa sto Ico e vo samiot vrv na krapskiot ribolov gledano od sportska strana,nego zaradi toa sto na toni riba lovi so eden mnogu prost sistem,bez prsten,srinkovi,skinovi i dr zaebancii.
Toa e samo moe mislinje i definitivno nema da go gubam i onoj eden vikend mesecno testirajki nesto sto nekoj go sklepal vo podrum.Martin,Dimitar mislat poinaku i go cenam toa,eve neka prezentiraat sto dobile ako go probaat.
Kako prvo , voopsto nemas postovanje prema otvoracot na ovaa tema , Vasil !! Covekot otvori tema da spodeli so nas iskustvoto so ovaj KD rig i sega ti ovde pisuvas nebulozi ama vistina nebulozi i treba nekoj da te izladi na nekoj mesec ,da se odmoris od forumov ....pisuvas vo tema za KD rig deka treba da go BATALIME , deka ne trebaat vakvi takvi sitemi . .ubavo velel Ico .. i ne znam sto ,da ne povtoruvam sto mene mi odgovaras ??? Kogo boli glava vo ovaa tema za toa ? Tema e KD jasno li ti e ??

Kako vtoro , ce go svatev kako komlpiment toa deka sum otisol u podrum i sum smislil ovaj rig za edna minuta :D Za zal ne si vo pravo .. . . eve pak me macis da dokazuvam nesto sto nema vrska , sto apsolutno e nevazno , koj koga i kako napravil !!

I pak pisuvas bez osnova , kako mozes da garantiras deka na sekoje naredno frlanje ce se ne znam .. .sto garantiras bre za nesto sto samo na slika si videl ,FANGA li si , znaes li sto pisuvas ..nema da se zamaram da ti objasnuvam ... Poentata e sto se slucuva so ovaj rig otkoga krapot pocne da go smuka ...a nebitno e kako padnala na dno i kako lezi , BITNO e dodeka tone i koga legne NE MOZE da se spletka nikako . .. . a kako kaci ce moras da probas sam . . .

A sega pronajdi go na slikava toj rig i vidi datumite koga sum se igral so ova .. . i prodolzi da nagajdzas , samo nekade na drugo mesto ne ovde , stana dosaden i neproduktiven za ovaa tema , jasno li ti e konecno !
Posto ocigledno moderatorive ne znaat sto im e rabota , eve uspea mene da me nateras DA BIDAM TOA STO NE SUM .. a se ga fino poleka odsetaj od ovaa tema osim ako imas nesto pametno da kazes , poveli :D i seuste si mi simpaticen , vo tvoite obidi da mene degradiras .. a na kraj sekogas ispajgas ...STO ? prasaj se sam :D

Eve ti sliki , na prvata pronajdi koj e a na vtorata imas poubavs slika od nego ...i uzivaj .. . . :D

[ img ]

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 4:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Keltan НапишиCOLON
Tema e KD jasno li ti e ??
:head_bang: :head_bang: Sto vrska imaat 3,4,5 strana so KD rig i temata na Vasil,pa ti bre u negova tema go pretstavi tvojot cvik cangla rig,zatoa pisav uste na treta strana posle prvata tvoja slika da gi zamolis moderatorite da ti gi prefrlat komentarite vo posebna tema.
Ovde tolku od mene a vo nova tema Keltan rig,cvik cangla rig moze da pisuvame mislenje.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 5:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ne , toj rig ima premnogu slicnosti so KD i zatoa go staviv , samo kako primer a ti od seto toa kako po obicaj napravi cirkus ...od sebe :D otisol vo vizba, klesta vo raka i smislil ... :lollol: pa toa samo jas go mozam , ajnstajn na majka :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 5:35 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Isti djoka druko pakovanje,samo mesto osmica upotrebeno e prstence za koe zboruvase Dimitar.Plus ne ti trebaat cvik cangli i razni cevcinja za da go cvikas monofilot,a kolku ke drzi taka cvikan toa e drugo.Plus jadicata ne e vrzana i ima pretpostavka deka ke rotira na site vozmozni strani.


P.S Keltane upropasti uste edna tema ovde trebase da pisuvame za KD rig.Mozda bi trebalo da se premesti vo nova tema Keltan rig

Sto , da ne treba jas da ti kupam cvik cangli ,..cevcinja i bla bala :D Nikoj ovdeka so sila ne te tera da go pravis i koristis , aloo !! Kolku drzi taka cvikan ?? Maksimalnata nosivost koja ja ima eden monofil e bez cvor . . . kumanovec ! Nema posiguren nacin da napravis omca od ovaj , cak i za tuna se koristi , da ne zboruvam saljite deka site taka se pravat .Sekoj cvor e poslab od ovaj nacin . A i ako ubavo poglednes ima dodatna GARANCIJA , krajot od monofilot e nagoren .. .. ti kazuva li toa nesto ili i toa treba da crtam ?

A mene pak me zabole glavata dodeka smisliv kako da JADICKATA . . . ROTIRA slobodna na site VOZMOZNI strani . . . . . a da ne moze da se fati so osnovniot konec ili boilata :seir:

PS . 5-pati ja iscitav cela tema , ja nuciva napamet kako stihotvorba :lollol: i EDINSTVEN natrapnik vo nea , si ti . . . . . :evil:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KD Rig
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 17, 2013 9:38 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
c c c c cc slikal i crtal na masata kako jadicata rotira :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum