www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maј 03, 2024 10:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 8:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Dali e samo prikaska petel za naftalin ??

Nema sto da secam drugi lugje :ico: , ne e fer, ne e posteno, kurvinska igra e toa i e samo znak na slabost i nisto drugo.Tie ne mi se krivi sto mojot spod i mojata boila ne se izbalansirani i ne rabotat, majmunski raboti mnogu mnogu :nono: :nono: , posteno do kraj, dali pobedis ili izgubis na kraj samo :shake_hand: :shake_hand: i da sme zivi i zdravi.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 8:56 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
apsolutno ne razbiras sto zboruvam,,

da ti objasnam ,, znaci zatvasranje i secenje e kako pred se psihologija u tvoja glava,,

drugo,, se sto pravis pravis u tvoj box, ne u na komsijata box,,

eve ti pr,, ako mi ide ribata od leva strana, nema potreba da ja zatvaram taa strana..


ne e pederski nitu kurvinski, nego e nacin na lovenje koj u 50% slucai sam mozes da se zatvoris na taaa strana kade sto planiras i nejze da ja zatvoris,,
e sega e oprasanje, dali i sto ke zatvoris,

zapazi,., se rabotis u tvoja pozicija,,, zata te buni,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 9:10 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Te razbiram jas :ico: 100% sto zboruvas, i jasno mi e deka 90% se raboti za tvojot box znaci 90% :D a drugite 10% kaj idat :D ...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 9:19 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
u sekoj natprevar sekoj box levo od tebe i desno i ke primis nekoj boila i ke frlis kaj komsijata,, ne namerno no nesakaeki,,

neka duvne eden veter i normalno deka ke padne nekoja boila kaj tebe sto ne e isklucok,

da se hrani namerno toa e veke drugo i sleduvaat sankcii za taaa ekipa,,

e sega zavisi pod koji uslovi ke se lovi i dali sprema pravilnikot na fips, koj treba samo da se raboti aksijalno vo pravecot i goleminata na tvojot box,, e togas definitivno nema promasaj zatoa sto od dvete strani imas mrtvi zoni od ekipa do ekipa..

zatoa treba stazata da bide dobro organizirana ili pak obelezana, za da ne dojde do zaebancii za vreme na natprevar,,i ke se potrudime da bide kako sto treba..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 04, 2013 10:26 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
vasil НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Имавме таков случај и на натпреварот во Бугарија!!!
Не е точно , Јас уште пред да се теглат позициите кажав кои места се фаворити според сезоната на ловење на таа вода , така да овој коментар не е издржлив !
Се друго е во сферата на шпекулации и празни приказни , посебно е непријатно тоа да го коментират луѓе кои не беа присатни таму !
ОК!!!
Во право е Васил дека неве ево ред да се коментира за некој кој не учествувал на овој натпревар, но само го пренесов коментарите од учесниците кој учествуваа Јане и Пепи!!!
А дека се точни мојте констатации за мала вода е натпреварот на Гогомонт кога до нас беше Оливер од Охрид а ние бевме крајна позиција, па по енормното количество на исврлени боили и друга храна, а ноќта во нашата позиција неколку сомнителни боили, иако први имавме риба на натпреварот крапот буквално го снема од кај нас!!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 04, 2013 10:52 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
somnitelni boili :hit_head: :D


sto nema da se cue veke :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 04, 2013 10:53 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Предраг несакам мојот коментар да се свати погрешно , се после натпреварот се само приказни . Еве примерно пишуваш дека ви се фрлени сомнителни боили во секторот, зошто сега после толку изминато време, нели има судии на натпреварот, што не го кажавте тоа тогаш , зошто сега вакви искричиња да летаат во форумов , нема потреба, посебно по толку поминато време !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 04, 2013 11:00 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Тоа беше меморијален и доброволен натпревар дружба. Дека многупати го имаме ова кажано и напишано знаат сите. Дека се случува и на званични натпревари се случува е сега моментот ајде докажи е друга ствар.
Се сложувам дека после натпревар сите се генерали и знаат како треба но сепак натпреварот е завршен а победниците прогласени.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 04, 2013 2:43 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Najmnogu zavisi boxovite do tebe sto pravak i kako pravat.Vo somnitelni boili neznam,sekomu moze da se sluci da mu zaleta nekoja.Nepostoi do tolku precizen covek.Megutoa ako neznaat tie do tebe da takmicat itekako mozat rezultatot da ti go vlosat

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 04, 2013 3:27 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
:shake_hand:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum