www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 06, 2020 1:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 12:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Море некој се спрема да оди изгледа на младицааа :D браво!!
Инаку за риболовот на младица во Монголија...јас го имам цд-то т.е ДВД-то каде што го имаш гледано тоа.
Срби се дечките, впрочем за информација имам братучед србин (не е рибар) кој живее и работи во Монголија веќе 10 години...
4-5 год по ред ме вика во Улан Батар, ама ке мора некако да се решам да одам!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 2:50 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Aвг 22, 2011 9:47 pm
МислењаCOLON 130
BISTRO SASO!
Cekame reportaza,za zal dosega nemame reportazi so vakvi ubavici.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 18, 2011 10:47 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Сум слушнал ја викаат рибата од 1000 зафрлања и мислам дека е меѓу првите 3 на топ листа. Стварно супер мерак прави оваа риба, би сакал да ја имаме во нашите скромни води ...

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 22, 2011 9:50 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
И Сашо, ќе има репортажа од младица?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 22, 2011 9:59 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Ke ima ama bez mladica na suvo.
Ostanaa vo voda
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 22, 2011 5:13 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
:| Sto bidna, ne ni udri ili ne ja izvadi? Ja oseti li na konec barem ednas?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 22, 2011 6:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Poslednoto video kade e golemata mladica i okolu bebinja :D Videte ja razlikata na ponasanje.Onie malite celo vreme spartaat levo desno da lapnat nesto,a ONAA skoro bez pokret,cekaaaa da dojde prav moment da izleze na lov,Zatoa e tesko da se ulovi..kapitalna mladica,pa onie okolu neze ,bar nekoj od niv i se hrana....a ne gi zadeva hehe

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 15, 2012 11:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Mongolija,tamu bi sakal da otidam eden den :D

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 15, 2012 10:16 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Pocnata e sezonata na ribolov na mladica.
Riba koja pruza ogromno zadovolstvo i eden od najgolemite predatori koj moze da se ulovi na ovie nasi balkanski prostori.
Realno mladicata kaj nas ja nema. Realno imalo na vremeto glavatica, no i nekoj mislenja deka mozno e i den denes da ja ima ( vo vodite na debarskiot del ).
Sakam da Vi prezentiram edna uspesna prikazna kako se raboti za zacuvuvanje na ovaa vrsta no i za da ja ima vo se pogolem broj kaj nasite sosedi.
Tekstot e prevzemen od Varalicar.

http://www.varalicar.com/tekstovi/od-id ... icu-drini/

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 15, 2012 10:24 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Jas se nadevam deka Vasil Kostov ke go procita ovoj post.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum