www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 30, 2020 9:56 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 9:32 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Koga mislis deka se si videl go gledas ova.

[ img ]

Covek se uci se dodeka e ziv.
Preminuvam vo krapdzii ;)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 9:41 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Повеќе пати, дури мислам и во S&F, гледав слики од крапови генерално уловени на силиконци, што е дел од спинот

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 9:55 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
ПОБОГУ! :shock:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 10:18 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Слушав на времето дека имале улови (случајни) на Ружно Паче.
Сега пред некој ден мислам на Вараличар беше, некој спомна дека
целно успевал да улови со спора твич презентација со долги паузи, не се
сеќавам кој воблер беше, некој суспендирачки претпоставувам.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 10:26 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
решен е Сашо да влезе во крапскиот риболов па макар и преку спин :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 10:36 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Mozebi ne e tehnika za krap ama i toj e mesar lapa skolki ,pijavici ,crvi pa zasto i ripce da ne lapne...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 10:41 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
на едни мои пријатели му се има случено да им маваат крпови на воблри и на силиконци и тоа не еден два случајни е сега нив им се деси тоа во прелетниот период за другите периоди не сум сигурен дали би се успеало да се извади крап

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2012 1:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Аман сега па ова, каде го ископавте :?: Веднаш да му се презентира на Келтан,сигурно ќе ископа некоја теорија :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 09, 2012 11:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Jas znam samo za eden prijatel koj na Mavrovsko na Ujka turkovaca vo boja na visna ima zakaceno i izvadeno krap.
Ujkata e tonecki vobler. Covekot lovel od camec vlecejki pri sto ednata trska zakacila nekoja granka. Dodeka probuval da go resi toj problem drugata trska mu bila vo voda i Ujkata si propadnala na dno.
Koga sakal da ja sobere i ovaa trska osetil deka ima riba na nea. Pretpostavuvam deka oblikot a i bojata na Ujkata go predizvikala krapot da proba i vidi sto e toa.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin na krap
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 09, 2012 12:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Koga odi na musica, pretpostavuvam moze da otide i na vobler, iako se dve razlicni raboti i nie krapot ne go znaeme kako nekoj mesojadec.

Interesno e sto vo kontrolirani uslovi, vo ribnici, osobeno na prolet, ima poedinci koi tovenejto na krapot (zaradi nekoja sitna zasteda) vo del od godinata go pravat so sitna riba(najcesto plaska) isecena na parcinja. Krapot ne propusta niedno parce nadole. Mozebi ke pomislite deka stanuva zbor za usloven refleks, pa toj krap zema se` sto ke mu padne vo voda, no toj istiot krap mnogu poslabo reagira na pr. na leb.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum