www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 26, 2021 2:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 12:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Moja golema zelba e da ulovam edna vakva ubavica na vestacki mamec.Dosta uspesno ja lovat na glavnjari. sedovi i pesevi pa i na vobleri ali mislam ne namenski tuku slucajno brkajki druga riba znae da udri i mrenata.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

IIIIII KULTNOTO VIDEO OD REKA SAVA,ZADOLZITELNO KOJ GO NEMA GLEDANO...UZIVAJ TE... ;)


_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 2:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Да фатиш мрена на вештачки мамец е како да си го фатил чудовиштето од Лох Нес или Биг Фут. :) Особено кај нас со оглед на реткоста на мрената и нејзината мала должина со тук-там исклучок.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 2:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 03, 2011 4:01 pm
МислењаCOLON 409
ЛокацијаCOLON AERODROM
howitz НапишиCOLON
Да фатиш мрена на вештачки мамец е како да си го фатил чудовиштето од Лох Нес или Биг Фут. :) Особено кај нас со оглед на реткоста на мрената и нејзината мала должина со тук-там исклучок.
јас све си мислам дека немаш право на овој коментар затоа што не си видел какви грдосии има на Вардар и поголема мрена од 10 кг у твојот живот немаш видено...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 3:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
DEAN НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
Да фатиш мрена на вештачки мамец е како да си го фатил чудовиштето од Лох Нес или Биг Фут. :) Особено кај нас со оглед на реткоста на мрената и нејзината мала должина со тук-там исклучок.
јас све си мислам дека немаш право на овој коментар затоа што не си видел какви грдосии има на Вардар и поголема мрена од 10 кг у твојот живот немаш видено...
Фатена на вештачки мамец ? за вештачки мамци збориме инаку а зборам извадена за на вештачки мамец.

Деновиве ќе ги побарам сликите од сава кај ми се и ќе ти покажам колку немам видено у животов, свашта..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 3:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
DEAN НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
Да фатиш мрена на вештачки мамец е како да си го фатил чудовиштето од Лох Нес или Биг Фут. :) Особено кај нас со оглед на реткоста на мрената и нејзината мала должина со тук-там исклучок.
јас све си мислам дека немаш право на овој коментар затоа што не си видел какви грдосии има на Вардар и поголема мрена од 10 кг у твојот живот немаш видено...
Иначе разговоров овде е за мрена на вештачки мамец. А не у животот кој колкава видел!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 4:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
Tатко ми има фатено мрена на вештечки мамец но за жал сликана е дома.. :?

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 4:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Crucial НапишиCOLON
Tатко ми има фатено мрена на вештечки мамец но за жал сликана е дома.. :?
А на што ја има фатено ? тоа би било добро информација :) Знам дека на главињари ја ловат често.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 5:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
Мислам воблер.

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 28, 2012 10:39 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Maр 27, 2012 10:49 pm
МислењаCOLON 12
ЛокацијаCOLON Ćuprija, Srbija
Mrena veoma često napada varalice. U zavisnosti od doba godine mrenu najčešće lovim u proleće na glavinjare, leti na voblere i spinere i u jesen na tvistere i šedove.
Evo par fotografija i videa.

Proleće glavinjara
[ img ]

Leto vobler
[ img ]

Jesen tvister
[ img ]

5 mrena ukupne dužine štapa sa kojim varaličarim XZoga Mastery 2,59cm 60gr
[ img ]

http://youtu.be/k2mgPzNNFN0


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mrena na vestacki mamec
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 28, 2012 5:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
http://media.snimka.bg/s1/0335/026913593.jpg?r=0 Mрена фатена на ВАРДАР .. ДЕМИР КАПИЈА .. ОКИ РИБАР ..БИСТРО

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum