www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 29, 2020 1:48 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 9:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Ајде момци да ја отвориме сезоната и темата прва :)

Воблер „моша“ , боја perch

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 9:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Fin kostrez. Moram da priznaam deka nemav pocit prema ovaa riba se dodeka ne se preseliv vo Svedska. Borbena i sto e najinteresno riba koja mozes da ja brkas na sekoj vozmozen nacin,od lepce do musica.
Koja golemina e ribata?

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 9:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
cca 30 cm одприлика, имаше и поголеми тој ден...страшно беше како работеше кострежот, удира на се, обожава силиконци, штета што не расте поголем над 1,5кг иначе тоа би било крајно атрактивна риба за риболов, подобра од било која, борбен, издржлив, впечатлив!

еве уште една да освежиме

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 9:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Апсолутно една од најзапоставените риби во Македонија, а според мене една од најборбените!!!
Ова е скромно, но тоа е се што можам да се пофалам. Meps Aglia 3, Rapala Perch...

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 9:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Еве и малку макро фотографија од неговото височество „Perch“ :)

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 10:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Za kaj nas neznam,ali ovde raste bogami. Jas licno proslata prolet fativ 3 kostreza od 1,8 2,0 i 2,2. Ok togas mi se slucilo i mi se nema poftoreno.Mart mesec bese,samo sto pocna mrazot da se topi. A imam prisustvuvano koga bile vadeni tolkavi kostrezi na poveke navrati. Od taa pricina nonstop gnjavam za vrakanje na pomalata riba kako bi i dozvolile da porasne.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 10:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Atanasovski НапишиCOLON
Za kaj nas neznam,ali ovde raste bogami. Jas licno proslata prolet fativ 3 kostreza od 1,8 2,0 i 2,2. Ok togas mi se slucilo i mi se nema poftoreno.Mart mesec bese,samo sto pocna mrazot da se topi. A imam prisustvuvano koga bile vadeni tolkavi kostrezi na poveke navrati. Od taa pricina nonstop gnjavam za vrakanje na pomalata riba kako bi i dozvolile da porasne.
Апосолутно си во право, кострежот расте споро за ралика од која било друга грабливка.
Секое парче треба да се врати назад и внимателно за да не остане повреден.
Во нашиве води расте споро, неверојатно споро и за да достигне тежина од 2кг му се потребни 3-5год.
Најголемиот што го имам фатено е на сликата погоре 1.2кг.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 10:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Eve edno video. Kostrez u akcija


_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 11:16 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Феб 17, 2011 4:33 pm
МислењаCOLON 52
Za mene edna od najdobrite ribi e kostrezot,em udira skoro na se i sesto,dosta borben i go pravi merakot,a i dosta fkusen e.Samo tezok e malce za cistenje ali so tek na vreme i toa ke se nauci....Daj da otvorime nekoja diskusija za na sto i kako da fakame kostrez toa bi dobredoslo na forumot i ne samo za kostrezot i za site drugi ribi barem sto gi ima vo nasite vodi.pozdrav


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Костреж 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 11:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
pakost НапишиCOLON
Za mene edna od najdobrite ribi e kostrezot,em udira skoro na se i sesto,dosta borben i go pravi merakot,a i dosta fkusen e.Samo tezok e malce za cistenje ali so tek na vreme i toa ke se nauci....Daj da otvorime nekoja diskusija za na sto i kako da fakame kostrez toa bi dobredoslo na forumot i ne samo za kostrezot i za site drugi ribi barem sto gi ima vo nasite vodi.pozdrav
Веќе ја поставив :) Провери и сподели :)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum