www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Јан 20, 2021 5:40 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 16, 2011 11:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Подолго време ловам костреж имам успех со воблери,блинкери,дубинско и на тапа.Ме интересира дали некој знае кои модели на воблери,блинкери итн. највеќе го привлекуваат кострежот.Давајте совети :D :D :D

Еве на кои јас ги ловам :lol:
http://i43.tinypic.com/28bflfm.jpg
http://i39.tinypic.com/ea2no4.jpg
http://i44.tinypic.com/k9svpj.jpg
http://i42.tinypic.com/29m3h3a.jpg
Еве еден батко од кој најдов слика имам некои поголеми фатено али само овој го имам сликано тежок е 900 грама плус минус некој грам на кантар го измерив :lol: :lol:

http://i40.tinypic.com/orttll.jpg

ПС еве го тајното место каде секој пат ги правам растур :D :D :D

http://i40.tinypic.com/i20c34.jpg

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Последна промена од 1 на Илчо, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 9:06 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Еве ти го мојот фаворит за костеж

Mosha Perch floating :)

[ img ]

A пробај и на црвен спинер, ме интересира дали ќе имаш успех :)

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 9:47 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Volcko trite vobleri do upaljacot od kade ti se,mi licat na Mato ili Elez.pisi nesto za niv...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 11:01 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Oкт 27, 2011 8:50 am
МислењаCOLON 73
Zvonko ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 11:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Tocno majstore i megu nego se dvoimev,dosta slicni modeli i farbii imaat ali pak se raspoznavaat.

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 3:03 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Tie do upaljacot poklon mi gi kupija za nekoj rodenden po zafrkancija ali dosta dobro se pokazaa,a za crveniot neam videno takov sae za sae ako naletam na takov bash me interesira ke go kupam oti znam kostrezot zolto i crveno najveke kef mu pravat ako e vo blizina na tie ide obavezno :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 3:06 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Филип НапишиCOLON
Еве ти го мојот фаворит за костеж

Mosha Perch floating :)

[ img ]

A пробај и на црвен спинер, ме интересира дали ќе имаш успех :)

[ img ]
Druze me interesira za prviot mosha dali imas primeteno nekoj shablon vo koi uslovi najdobro raboti i sto primeroci izleguvat na nego ? :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 3:09 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас скоро купив такви црвени (Мепс 2-ки) во Трофеј кај Рампа :)

Ако нема таму, види во Сара Спорт кај Бит-пазар, таму има доста мепсови :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 3:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Kaj kostrezot goleminata ne mu pravi razlika deka golema usta ima nekogas znae da se zakaci nekoj od polovina kilo i poglem na 1 ili 0 isto taka cesto mi se ima deseno na 4ka da se zakaci nekoj mal od 200 grama jaden on :D Tuka vo kumanovo ima 2-3 prodavnici ednata prodava strogo D.a.m oprema i nema nekoi bash interesni blinkeri druga prodava sve i svasta ali ima samo standardni meppsovi odamna gi nemam poseteno mozda nesto imat izvadeno ali obicno vo prolet vadat cel arsenal sega e jadno :D :lol: :lol: :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 17, 2011 3:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Дел од овие имам видено кај Пепи во Скопје, сигурно ги има во Куманово

[ img ]

http://dam.tpk6.de/2012/hk/en/download/ ... ge_121.pdf

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum