www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 30, 2020 1:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 11, 2011 8:11 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Вакви клубови постојат за доста риби, па еве да направиме и за кленовите. Да почнеме од над 2 килограми, со надеж дека еден ден ќе направиме и Клуб над 3кг).

Дел од клубот се сите колеги кои имаат улов над 2 килограми
Овој на сликата поголемиот е 2.300, а другиот е нешто над 2
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 11, 2011 10:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Epa ajde eden i od mene...

[ img ]

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Последна промена од 1 на kompir99, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 12, 2011 12:07 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
;) [ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 12, 2011 10:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Берово-2.300 кг :arrow:
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 12, 2011 7:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
Ја ги и мојте

[ img ]

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Нед Aвг 21, 2011 8:14 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Denes so Dafko bevme na debarsko ( ke sledi reportaza i fotki podocna ).
Pominavme odlicno no tuka samo za eden od nekolkute nad dva kg koj izlegoa denes.
Ogromen 57 cm i 2,7 kg ( se dokumentirano ). Bravo Dafko.
Dojde na Wigle Wart od Storm vo temno plava boja.
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Ne bese edinstveniot nad dva no toj bese najgolem.
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 22, 2011 7:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Машала Сашо :)

А на Дримче ги фативте или на Дебарско? ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 22, 2011 8:41 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Mestoto kade izleguvame ( pod mostot kaj Kosovrasti ) vodata e povlecena i ima mnogu gubre i mulj pa slikavme na Radika.
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 22, 2011 10:07 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
2.7 , ако не се лажам тој засега е и најголем на форумов, идеме даље


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Клуб -над 2 килограми
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 22, 2011 3:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:50 pm
МислењаCOLON 270
ЛокацијаCOLON Staro-Skopje....Cair
Poliz НапишиCOLON
Берово-2.300 кг :arrow:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Доообар клен...како торпедо!!!

_________________
HORTIKULTURNO UREDUVANJE NA DVORNI POVRSINI
[ img ]
http://www.facebook.com/gradinarskicentarpinars.skopje


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum