www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 28, 2020 5:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Охридски Клен од брег
ТемаИспратеноCOLON Нед Jул 15, 2018 11:28 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 137
Знам дека сите мислат немогуча мисија е ловење од брег на клен во охридско езеро ама мене најмногу ми прави кеиф така да го ловам макар и не биле големи парчиња, пошто можам да зафрлувам каде сакам без да ми закачува како на река, и голем плус е кога ке видам чиста пространа вода.

Кога и како се лови:
На сабајле кога е брановидно немам забежежано успех на спин, истото важи и пред стемнување ако има бран не сака на спининг. Тогаш најверојанто подобра варијанта се природните мамци како ларва, пченка и црв

Сабајле на сончево и мирна вода тепсија, тогаш мепс блинкери или воблери, а можи пченка шеќерац
На вечер не знам искрено не сум пробал, ама би претпоставил леб или бавно возење на воблер

Што мислите вие дали сум точен или погрешив

Не знам оти ама мислам дека залудно е да се бара клен на разбранувано езеро, особено на блинкер или воблер, кленот или е до сам брег паркиран или скриен во некој помирни делови или во подлабокото


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum