www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Одстранување на предните трокуки на малите воблери и цикади
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=75&t=6820
Страна 11

АвторCOLON  koletheman [ Пет Jул 14, 2017 7:10 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Одстранување на предните трокуки на малите воблери и цикади

Сите мали воблери и цикади кои имаат дупли трокуки мислам да им ги одстранам предните оти при секое второ зафрлување се закачуваат на конецот и се губи на време.
Што мислите нели е подобро така и онака најверојатно е кленот да се закачи на задната трокука

АвторCOLON  Ribocentar [ Пет Jул 14, 2017 7:54 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Одстранување на предните трокуки на малите воблери и цик

Na malite slobodno mozes da im ja izvadis prednata trokraka a vo toj slucaj mozes i da stavis za broj pogolema pozadi

Страна 11 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/