www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Јан 17, 2021 2:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 22, 2011 12:45 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
2008 ako se sekavam dobro, na uliv na Treska vo Kozjak 1.7 kg na Ujka vlecena po dno sporo, kontra od tekot na rekata
Za mene kapitalec ... vsusnost pogolema Klenka :lol: ne sum fatil.

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 22, 2011 8:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... доообра Кленка :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Саб Jул 23, 2011 7:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
Eve nekoi trofei od Kozjak,13.02.2011.Uloveni se od Dafe i Vlatko,DEMAKO FISHING TEAM.

[ img ]
[ img ]
Klenovite ne se mereni,a pastrmkata e 2550gr.
BISTRO
BUBE


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Саб Jул 23, 2011 11:56 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
na sto se loveni


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Нед Jул 24, 2011 8:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
Na vobleri,razni tipovi i kasika


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 01, 2011 3:28 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 24, 2011 9:26 am
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Pristina
filip030682 НапишиCOLON
eve nekolku sliki koi eden nas clen gi ima postaveno na eden drug forum sigurno nema da se luti sto mu gi ukradov :D
:D :) ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 01, 2011 9:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... еве една „капиталка“ Штука, 16кг, од пред 14 години, уловена на Рајна на црвеноперка од мојот рибарски учител Џакомино од Келн, која и јас имав можност да ја влечам додека мајсторот се одмараше :mrgreen:

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 02, 2011 9:27 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Lepi, kako mudzahedin si na slikava :)
I pak si ja utnal temata, ili pak toa sho go gledame e klen? :) :) :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 02, 2011 3:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... во право си, не видов дека е само за капитални Кленој :o Се извинувам за мојата грешка :( Поздрав и ајде ставај ти репортажа од сабајлето :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 02, 2011 4:30 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Utre, kaj Boris vo aparat e najbitniot klip, od mojot klen! :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum