www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Феб 20, 2020 11:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Рана пролет...
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 30, 2015 12:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Полека полека се затоплува времето,па ме интересира што и како за овој период каде да се бара кленот,воблер или железо на што сте имале повеке успех.Во план сум овој викенд да идам да пробам на Калиманци.
Планирам да пробам скроз на улив на влезот на реката и на преминот од плиткиот дел на уливот кон подлабокото.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рана пролет...
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 30, 2015 1:40 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jул 18, 2011 11:18 am
МислењаCOLON 158
Dimitar НапишиCOLON
Полека полека се затоплува времето,па ме интересира што и како за овој период каде да се бара кленот,воблер или железо на што сте имале повеке успех.Во план сум овој викенд да идам да пробам на Калиманци.
Планирам да пробам скроз на улив на влезот на реката и на преминот од плиткиот дел на уливот кон подлабокото.


bregalnica momentalno e kalna i mnogu mnogu golema,taka da za na uliv teska rabota rano e uste a i vodata e mnogu ladna seuste


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рана пролет...
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 30, 2015 2:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
Mislam deka treba da go baras vo podlaboko.
Povrsinata na vodata ne e zatoplena isto taka i plitkite mesta. Toj del e seuste preladen za nego.
Vo ovoj period ulivite na rekite nosat golema voda i ladna voda ( topenjeto na snegovite ) i Tamo jas ne bi go baral.
Bi odel vo nekoj podlabok zaliv i bi probal so metalni kasicinja ili vobleri sto odat podlaboko.
Bi probal da najdam kade se naoga malata riba i bi probal tamo.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum