www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Oкт 17, 2021 10:47 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 11:57 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Овде може да ги поставувате сликите од капитални Кленови :) Кој е при фото може одма да го закачи :) Јас ги немам на овој компјутер па ќе пробам подоцна да ги закачам.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 12:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Dali nekoj znae kolkav e kapitalec klen vo MK.
Ko dete imase eden vo park i mislam deka bese 1 m.(ili ja sum bil mal pa mi se cinel golem)
Go vikavme "BRODOT".
Koga igrase Vardar-Porto gi isusija ezercata zaradi cistenje i BRODOT otide.Mislam deka nemam videno tolkavo nesto da se fati

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 12:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Јас колку што имам информација кленот повеќе од 3кг не пораснал. Зборам за надвор од МКД. Инаку кај нас најголемиот мислам дека е фатен на Козјак или Вардар и беше одприлика околу 2, 2-5кг.

Кленот е супер риба, особено во ладни води каде што знае да избие стап од раце, во поголемиве бари и реки е претежно млитав и се влече како крпа по површина одма што вдише малку воздух.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 12:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
howitz НапишиCOLON
Јас колку што имам информација кленот повеќе од 3кг не пораснал. Зборам за надвор од МКД. Инаку кај нас најголемиот мислам дека е фатен на Козјак или Вардар и беше одприлика околу 2, 2-5кг.

Кленот е супер риба, особено во ладни води каде што знае да избие стап од раце, во поголемиве бари и реки е претежно млитав и се влече како крпа по површина одма што вдише малку воздух.
Да Howitz и ја тоа се чудам, ја знам луѓе што фатиле 3-300, 3-500 еве татко ми фати 3-100 на Козјак, ама некој коа ке ми рече 5 кила 9 кила ми се се*е :!: :!:

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 12:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Crucial НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
Јас колку што имам информација кленот повеќе од 3кг не пораснал. Зборам за надвор од МКД. Инаку кај нас најголемиот мислам дека е фатен на Козјак или Вардар и беше одприлика околу 2, 2-5кг.

Кленот е супер риба, особено во ладни води каде што знае да избие стап од раце, во поголемиве бари и реки е претежно млитав и се влече како крпа по површина одма што вдише малку воздух.
Да Howitz и ја тоа се чудам, ја знам луѓе што фатиле 3-300, 3-500 еве татко ми фати 3-100 на Козјак, ама некој коа ке ми рече 5 кила 9 кила ми се се*е :!: :!:
И тоа пази, многу е битно на која вода, еве Козјак има храна има вода квалитетна и има услови за до кај 3кг! Ама кој е тој клен од 5кг! Немогуче, или било буцов па мислеле дека е клен.

Иначе јас колку што знам има еден и тоа (Leuciscus cephalus) по латинско име. Хм.. :?

Чудно, ако има некој инфо слободно нека демистифицира!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 12:41 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
Добро ти не ме факај за збор, сите се фалат у Грчка факале 4-килаши ова она..

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 12:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Mojot bese tocno dolg 50santimetri,steta sto nemav vaga da go izmeram... :oops:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 1:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Crucial НапишиCOLON
Добро ти не ме факај за збор, сите се фалат у Грчка факале 4-килаши ова она..
E тоа треба да се види на слика :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 1:12 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 24, 2011 9:26 am
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Pristina
eva dva u jednom danu, Debar

http://www.youtube.com/watch?v=913RZnvFX6A

http://www.youtube.com/watch?v=h_sOpV7ZdjI


p.s. pogledajte na 480p bolji je kvalitet


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Капиталци..
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 17, 2011 1:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Убав терен за ловење, а и добра килажа :)

Ги разгледував твоите клипови и налетав на ова, секоја чест. :)

http://www.youtube.com/watch?v=AWZZEom8 ... er&list=UL

Catch&Release all the way! :)


Последна промена од 1 на howitz, променето е 0 пати

Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum