www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

klen na Kozjak
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=75&t=409
Страна 24

АвторCOLON  bube [ Сре Феб 20, 2013 2:34 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

limun75 НапишиCOLON
На што воблери удрија,ако не е тајна? :roll:
Eve uste edna slika od Kozjak,istiot den.Klen na istiot vobler,druga boja,Dafe go fati.
Kolku e jak voblerot moze da se zabelezi od slikata ,dovolno e da go "VIDI" i ribata e fatena.(i toa za dvete oci)
[ img ]

АвторCOLON  limun75 [ Сре Феб 20, 2013 2:52 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Ова воблерчево како СТОРМ ми личи ама не сум сигурен,не го гледам убаво.А баш последниот пат кога бев на Козјак,пред три недели,на истата комбинација бои фрлав воблер од фишерман,ама ништо не удри.Ова твоево си ја одработило работата :D

АвторCOLON  Филип [ Сре Феб 20, 2013 2:59 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Трабуко ќе да е, со подолга и широка пакта

АвторCOLON  dafe [ Сре Феб 20, 2013 3:08 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Ne e Trabuko!
Kako sto mu paga bojata,se lup,i taka stanuva podobar,pouboit.
Bube pisa sto ima izvadeno,a sto ima otkaceno :volku_golema: !!!

АвторCOLON  Филип [ Сре Феб 20, 2013 3:14 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Ваков да не беше (формата, не бојата)

[ img ]

АвторCOLON  bube [ Сре Феб 20, 2013 3:16 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

A MOZEBI I E DO PROFESOROT(TAKA SE VIKALE TIE STO FAKALE PASTRMKI)PO NOVO. :filip: :lepi:

АвторCOLON  Филип [ Сре Феб 20, 2013 3:26 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Јок, тие што ловат највеќе пастрмки на Козјак се викаат мрежари, не професори :mrgreen:

АвторCOLON  Daniel [ Сре Феб 20, 2013 3:31 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Nego kolegi da ve prasam ste probale li da gi DIPUVATE Voblerite :D :D :D :D

АвторCOLON  bube [ Сре Феб 20, 2013 3:38 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Филип НапишиCOLON
Јок, тие што ловат највеќе пастрмки на Козјак се викаат мрежари, не професори :mrgreen:

Od ova sega sto go kaza najveke ti lici toa znakceto na kraj :shh:

АвторCOLON  Филип [ Сре Феб 20, 2013 3:40 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: КОЗЈАК

Ако го пратиш редовно форумот и темава, ќе сконташ одма на кого се однесува, ако не, јбг :D

viewtopic.php?f=17&t=117&start=970#p127037

Страна 24 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/