www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 14, 2020 2:59 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 18, 2014 7:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Crven НапишиCOLON
Димитар Ујката ти е и добар летач, добро лета во воздух, ќе може да зафрлиш подалеку, пробај земи една две, немора повеќе да купуваш
Ги најдов во Кочани Ујка,баш како тие на сликата втор и трет поголемите и тие бои ги има,ке земам од нив и плус еште едно друго зелено.Ми препорача продавачот и каст мастери на Џексон ми кажа кај нас (Кочани) доста ги купувале ке земам и од нив 3-4,некоја 1-2 цикади и мислам дека е доста.Машинка имам,конец има еден Трабуко 0.18мм наменет за спин вака од око е ок,и само уште да видам и едно стапче 2.70 акција од 10 до 35 околу 3000ден. не знам што марка е но човекот го фали доста.Утре ке го има во дукан па ке го земам најверојанто.

Да живее спинот :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 18, 2014 7:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Koj Spin da zivee bre... :lol:
Neveruj mnogu na prodavacite....Kastmasteri jok...Kasicinja 8,10 i max 12 grama zemi ali vidi da ne se nekoj plehovi tuku baram Mepss ili Jaxson ili Dam,drugi nema da najdes..mislam...Ili aj me zamisli ako ovde se organizirame edna kola za natamu nekoj ubav den ja ke ti donesam sve pa cepaj i ostaj neka tece niz tebe bolesta SPIN..... :cray:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 18, 2014 9:00 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Ное 24, 2011 11:40 pm
МислењаCOLON 100
yjka e odlicen no goldi e podobargi ima vo bg za nasiot teren kalimanci i bregalnica e bes konkurencija jas probav i so salmo poskapi a ne se tolku lovni kako goldi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 18, 2014 9:04 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Мoждa, aмa нa езерo не ти вреди, ќе гo фрлиш еднa третинa oд Ујкaтa

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 18, 2014 9:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
decki zaladuva..klenot ne bas do obala i vo podlabokoto e...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 19, 2014 10:45 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
kompir99 НапишиCOLON
Koj Spin da zivee bre... :lol:
Neveruj mnogu na prodavacite....Kastmasteri jok...Kasicinja 8,10 i max 12 grama zemi ali vidi da ne se nekoj plehovi tuku baram Mepss ili Jaxson ili Dam,drugi nema da najdes..mislam...Ili aj me zamisli ako ovde se organizirame edna kola za natamu nekoj ubav den ja ke ti donesam sve pa cepaj i ostaj neka tece niz tebe bolesta SPIN..... :cray:
Нема гајле компир99,само да се среди концесијата за Градче ке се организираме,а клен има и тоа клен-клен на боила се факат убави значи мора и на спин да има забава плус нема никакви закачки,а никој не лови на спин.. Е сеа ме замисли за кастмасетрите :shock: јас мислев исто е...

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 19, 2014 12:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Ке си земам час Ујки,кастмастери,кашики и некоја цикада па ке пробам.Најверојатно Калиманци,а има шанси да прошетам по Брегалница мислам дека овој период по добро ке биде на река.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 03, 2014 11:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Glavonja uhuhuhuhu...Oprema F1..........Major Craft....Daiwa steez....2508.....


_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 03, 2014 11:36 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Glavonja a 1.3 kg ? A Daiwceto sviri ...... :ok_ok:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 10, 2014 2:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
saso НапишиCOLON
Моето мислење во врска со средната трокрака е сосема спротивно од она на Келтан.
Искуството ми кажува дека поголем број на кленовите ми се закачуваат баш на средната трокрака.
Јас неа би ја вадел само доколку Трокраките се големи па се факаат една во друга или пак воблерот е мал и средната се закачува на пактата или копчата.
Во ниеден друг случај не ја вадам средната.
Slikite gi nema ama poznati mi se .TOA sto gledame na slikite ne dokazuva apsolutno nisto . Da te prasam . . . . dali si probal so izvadena predna trokuka na 5cm vobler da lovis ? Jas pretpostavuvam deka ne si probal i zatoa ne pie voda ona boldiranoto vo tvojot post .Sto mislis , kolku od ovie klena ce bea uloveni i ako ja nemalo prednata trokuka ? Jas tvrdam nad 90 % .....A najvazno od se e kolku pomalku povredi ce imaat ako e edna trokuka .. da ne se prepravame samo ....znam deka znaete KOLKU steta pravat na ribata DVE trokuki ...i KOLKU e tesko da go oslobodis od niv ....otkaci ednata ..i dodeka otkacis drugata se fatila pak ...poznato vi e taka ? Pazi kolku sakas ...ama eden kup ostanale so rascepeni usti .... Jas barem ne sum primetil /dodeka sum odel po klen / deka pomalku lovam samo so zadna trokuka . .. . ..

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum