www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Klen na vobler
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=75&t=1569
Страна 711

АвторCOLON  Dimitar [ Вто Ное 18, 2014 2:25 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Од овој модел најдов дома 4бр. , татко ми ги купувал некогаш па незнам ке го биде ли за овој период.Мали се вака на око поима немам која бројка се ги немам пакувањата.Зборот ми е колку е битна бојата или пак тоа зависи од времето,длабочина итн.. да си земам и некој други па да пробувам.


[ img ]

АвторCOLON  Филип [ Вто Ное 18, 2014 2:30 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Грдо пајче би требало да е ловно, ако добро работи. Мада можда ти е подобра Ујка во случајов, убаво вибрира и тропка и на споро водење

АвторCOLON  Dimitar [ Вто Ное 18, 2014 2:50 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Која ујка не ли ја има повеке форми,големини?Може смешни прашања поставувам ама имам кеф за овој начин на риболов,а поима немам што и како.

АвторCOLON  Филип [ Вто Ное 18, 2014 3:05 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Дебелката :)

[ img ]

АвторCOLON  Dimitar [ Вто Ное 18, 2014 3:13 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Ејј скапо бе да си ибе матер, по 200-250ден. :) 2-3големина..

АвторCOLON  Филип [ Вто Ное 18, 2014 3:18 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

180-200 денари/парче се во Скопје.

А кај би ловел?

АвторCOLON  Dimitar [ Вто Ное 18, 2014 3:22 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Градче и Калиманци и на двете има клен и тоа солидно,на боила факам клен по 0,500гр. и слично,па викам зоште не и на воблер или блинкер.За Калиманци знам дека едни дечки две години по ред на кашики факаат многу добро..

АвторCOLON  Филип [ Вто Ное 18, 2014 3:26 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Кашиката оди до долу и можеш да ја влечеш над дно во овој период кога рибата ќе се симне долу. Плус ќе ја влечеш полека и ќе имаш успех. Воблерот ако го влечеш полека нема да отиде длабоко и само ќе си ја ораш водата во горните слоеви

АвторCOLON  Серафим [ Вто Ное 18, 2014 3:35 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Ујките ми биле најдобитни за клен ... се разбира после мепсот :D

АвторCOLON  Boris [ Вто Ное 18, 2014 6:47 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Klen na vobler

Димитар Ујката ти е и добар летач, добро лета во воздух, ќе може да зафрлиш подалеку, пробај земи една две, немора повеќе да купуваш

Страна 711 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/