www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jул 09, 2020 10:19 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 ELLIPSIS 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 12:13 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Jas na rapala lovam vo 99 % slucaji tamu , ne da ne gi biva.. nego nema potreba , ujka e dovolen da ulovi klenovi za koj mnogumina gledam sonuvaat da gi ulovat po stranstvo a gi imaat tuka pred nos .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 12:16 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Какви се не воблери и кастери, лонг кастер, спинки козјак ми изел. Рапали, Блу фокс, Јо Зури, итн итн... Цела нарачка од кабелас од некои 80$ ме кошташе на улив.
За да на крај на ова се добие клен од 3кг. и тоа на ова магично гомце.

[ img ]

Ке ја најдам сликата, Владо колега го фукна.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 12:23 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Pa isto kako carobnata boila ..se nasle na pogresno mesto vo pogresno vreme i opaaa klen 3kg :D Ili nema povejce carobni mamci ? Stvarno ne znam zosto ne odite na taa strana .So camec e gospodska rabota ..sleguvas i pocnuva ribolovot . .. Ako si ksmetlija i ubavo somce ce te zdrma . . .. :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 12:34 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Ovoj kinez dobro mi se ima pokazano i na ezero za kostrez i vo pomirni delovi na reka za klen
Malecok e 5cm i tonecki sitna vibracija ne trpi mnogu brzi vodi isto gubi akcija ako epten brzo sobiras konec.
[ img ]


Taa shara plavo-belo so portokalov neznam do sto e ali i mene mi se ima pokazano dobitna imav bomber od fisherman so ista shara i beshe dosta dobiten se dodeka ne otide vo vecnite lovista :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 12:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Keltan НапишиCOLON
Pa isto kako carobnata boila ..se nasle na pogresno mesto vo pogresno vreme i opaaa klen 3kg :D Ili nema povejce carobni mamci ? Stvarno ne znam zosto ne odite na taa strana .So camec e gospodska rabota ..sleguvas i pocnuva ribolovot . .. Ako si ksmetlija i ubavo somce ce te zdrma . . .. :D
Сомче на Козјак?
Да не не се разбравте за кој улив зборува ?

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 12:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Паметот му е на неговиот улив. Го разбрав јас. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 10:08 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Spaiva НапишиCOLON
Какви се не воблери и кастери, лонг кастер, спинки козјак ми изел. Рапали, Блу фокс, Јо Зури, итн итн... Цела нарачка од кабелас од некои 80$ ме кошташе на улив.
За да на крај на ова се добие клен од 3кг. и тоа на ова магично гомце.

[ img ]

Ке ја најдам сликата, Владо колега го фукна.
Мнооогу споро водење, на сред вир, скоро лерување по дно, само струјата да му даде акција и БААААААМ :volku_golema: Маките после со макароната од трска, да не ги спомнувам :D

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 25, 2014 10:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Беа тоа времиња колегааа...што воблери испогубивме, али вредеше тој улов. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 18, 2014 1:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Како се има покажано воблерот за клен овој период?? Нешто голема желба имам да пробам...Разбира се нешто форма,боја,тежина препорака.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 18, 2014 2:01 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Што и да пробаш, споро води го. Читав (мора да напоменам) еден текст во Spin&Fly за лов на клен на воблер во зима. Нивна препорака беше Calypso F4 со многу споро водење дека дава одлични резултати за млитавите зимски кленови

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8 ELLIPSIS 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum