www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Јан 17, 2021 1:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 12, 2015 8:04 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 11:18 am
МислењаCOLON 103
ЛокацијаCOLON Штип
zasov НапишиCOLON
Денес ловев неколку саати клен на Брегалница, но за жал без успех, само 2 мали кленчиња и еден бојник кој се откачи на подигањето. Ловев на почетокот на Vidra - 3 сантимски, Salmo hornet исто тројки, Calipso, но ги фатив на Vidra еден стар, поклон од Pirati. Од бои сите пробав, но немаше успех, најмногу имав надеж во Salmo со црвена глава, но ништо. Ќе се обидам деновиве и се надевам ќе има материјал за репортажа.
Batali Ace, zabranet bil klenot na bregalnica do 15 Juni....???!!!! :o pozdrav!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 15, 2015 1:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Vcera na Drim frlav vobler za klen. Imav poveke od 10 udari, ama samo eden klen se zakaci, site drugi kako samo da go turkaa voblerot i malku ke se bocnat pa begaat.
Vo sto bi mozel da e problemot? Ova ne e prv pat ovaa godina, a minatite godini nikogas ne mi se slucuvalo na tolku udari da nemam riba na jadica.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 15, 2015 2:46 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Емил исто е секаде изгледа. Кај нас на Брегалница само 3 дена имав некој успех на воблер. И се беа парчиња по околу 300 гр. Голем дел од истите беа закачени „школски“, ама имаше и дел закачени од надворешната страна на устата, како да го туркале мамецот. А секогаш кога ќе го довлечев до мене воблерот, позади него имаше по 5-6 кленчиња позади него кои го пратеа.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 22, 2016 1:40 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
Сабајлево од 5-7 врлав воблери на Брегалница, на местото "гумата", но ниту еден удар. Ги сменив сите воблери, но ниту еден не фати риба. До мене ли е работата, прв пат одам од септември, прво па мушко :hit_head:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 22, 2016 2:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Сите се жалат баш од тој терен,клен за лек нема...зборам за спин.

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 22, 2016 4:44 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
На толку врлање со различни мамци, барем еден удар да имаше, или го нема или не му е до храна


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 22, 2016 10:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 11:18 am
МислењаCOLON 103
ЛокацијаCOLON Штип
jas u nedelata bev na toj teren i sitni mi udaraa...golemina sramota za zemanje... istio teren so 10-15 dena skroz druga prikazna bese. toa utro trojca imase na crnici so lovea,...pa ne bea i tie neso za falanje. u 10h pato doma


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 02, 2016 7:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
АтачментиCOLON
20161202_181439.jpg
Moja prva ljubov...Klen...a na sto go lovam..tuu tesko prasanje..Ali aj ke vi kazam i pokazam....
Ali zadnjiot..ubica..mora da se ima..Antax....

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na vobler
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 17, 2017 10:27 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Prekrase teren na reka Sava edna od najubavite za mene...Lov na klen od camec...Pipka trepka...

https://youtu.be/xKaD7GYRgWQ

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum