www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Дек 03, 2020 10:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Активност на студено време-клен
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 20, 2012 5:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... а што му доаѓа тоа Трокука :mrgreen: ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Активност на студено време-клен
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 20, 2012 5:55 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
а така ли :roll: .
a koja tehnika, ramnomerno vlecenje ili so cimanje nesto ko so kasika?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Активност на студено време-клен
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 20, 2012 6:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Lepi НапишиCOLON
... а што му доаѓа тоа Трокука :mrgreen: ;)
Обетка,момичињана сто клаваат на уво,а во поново време и на нос и пупак.... :lol: :lol:

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Активност на студено време-клен
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 20, 2012 6:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... за Клен не е потребно цимање, ќе остајш да пропаднит до дното и ќе си моташ жила. За Смуѓ треба со краткотрајни паузи и цимање, но да се пази да е мамецот во близина на дното ;)

Стварно е жалосно шо немаме наши Македонски зборој за многу Именки :( Се чудам и зошто да го викаме кострежот така, кога веројатно се мисли на Коска, а на српски е Кост, или :!: :?:

П.С. Абе Лимун, имат и на други места кај шо клаваат момичињата, кажи ги и нив :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Активност на студено време-клен
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 20, 2012 7:14 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
fala lepi, nemet smug kaj nas vo rekite, zatoa cimame po makedonski ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Активност на студено време-клен
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 21, 2012 12:14 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
Kremenadla НапишиCOLON
Перун, морам да те побијам брат. Ние викендов фативме 5 клена сите на бомбери ујка!
jas rekov deka mislam deka...mene retko na reka mi napaga bomber na ladno vreme i ladna voda.bravo za tebe 5+imas za klenovite.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Активност на студено време-клен
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 26, 2012 4:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Ovaa tema povrzana so terminite za spin natprevarot... :eusa_dance:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum