www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 10:44 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Охридски Клен од брег
ТемаИспратено: Нед. Jул. 15, 2018 11:28 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Пон. Jун. 26, 2017 4:02 pm
Мислења: 118
Знам дека сите мислат немогуча мисија е ловење од брег на клен во охридско езеро ама мене најмногу ми прави кеиф така да го ловам макар и не биле големи парчиња, пошто можам да зафрлувам каде сакам без да ми закачува како на река, и голем плус е кога ке видам чиста пространа вода.

Кога и како се лови:
На сабајле кога е брановидно немам забежежано успех на спин, истото важи и пред стемнување ако има бран не сака на спининг. Тогаш најверојанто подобра варијанта се природните мамци како ларва, пченка и црв

Сабајле на сончево и мирна вода тепсија, тогаш мепс блинкери или воблери, а можи пченка шеќерац
На вечер не знам искрено не сум пробал, ама би претпоставил леб или бавно возење на воблер

Што мислите вие дали сум точен или погрешив

Не знам оти ама мислам дека залудно е да се бара клен на разбранувано езеро, особено на блинкер или воблер, кленот или е до сам брег паркиран или скриен во некој помирни делови или во подлабокото


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до: