www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 7:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: oprema za som
ТемаИспратено: Вто. Maј. 22, 2018 4:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Слика

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: oprema za som
ТемаИспратено: Вто. Maј. 22, 2018 10:26 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

Регистриран: Саб. Дек. 18, 2010 9:47 am
Мислења: 5091
Локација: skopje
nemi fakja oko sistemov losh najdobar e dve jadici edna pod druga na ednata brcash riba na grb taa nad nea so pijavici i crvi i nema promashaj :) provereno...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: oprema za som
ТемаИспратено: Сре. Maј. 23, 2018 7:55 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

Регистриран: Чет. Maј. 24, 2012 11:03 am
Мислења: 2323
Локација: Скопје
DavidRibar Напиша:
Една помош колеги од вас. Ми треба систем за лов на сом на езеро, па нешто да ми промогните и да ме информирате околу оваа со некој предлог за систем и други потребни елементи како конец ,јадица, тапа.мамец и сл.


Слика

Слика

P R O V E R E N O

_________________


Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: oprema za som
ТемаИспратено: Чет. Maј. 24, 2018 6:56 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

Регистриран: Нед. Јан. 13, 2013 12:52 am
Мислења: 88
Локација: Свети Николе
Фала колега.
Ја разгледав и веб страната, но нешто друго што би ми предложил за систем да не е со камен и по мозност систем за езерски риболов од обала.Нешто со тапа на површина, а подвизен мамец живо рипче; или пијавица ????


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: oprema za som
ТемаИспратено: Пет. Maј. 25, 2018 1:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

Регистриран: Чет. Maј. 24, 2012 11:03 am
Мислења: 2323
Локација: Скопје
RIPCE vo sekoj slucaj
zakacena pod gornata perka ili za opaska

_________________


Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: oprema za som
ТемаИспратено: Саб. Maј. 26, 2018 2:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

Регистриран: Саб. Дек. 18, 2010 9:47 am
Мислења: 5091
Локација: skopje
DavidRibar Напиша:
Една помош колеги од вас. Ми треба систем за лов на сом на езеро, па нешто да ми промогните и да ме информирате околу оваа со некој предлог за систем и други потребни елементи како конец ,јадица, тапа.мамец и сл.Probaja ovaa varijanta za na ezero...
na glavniot konec najdole vrzi olovo 100 do 150gr i nad olovoto na glavniot konec edno metro mozhe i malce povekje pushti od konecot edno polametro drug konec i tamu zakachija jadicata na koja ke stavish zhiva riba da pliva okolu glavniot konec...najubavo da go napravish so T osmici shto se za da moshe konecot koj e so ribata da vrti okolu glavniot konec...ednostaven a dobiten sistem za na ezero,bistro !

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron