www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 10:40 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратено: Чет. Jун. 07, 2012 11:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Поуцно видео за оние кој не знаат или не знаат правилно да монтираат силиконско рипце на оловна џиг глава


_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Чет. Jун. 07, 2012 11:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

Регистриран: Сре. Jун. 15, 2011 3:06 pm
Мислења: 2165
Одлично видео, едноставно, плус што да напоменам дека поефтин мамец од силиконец нема! 30 денари е најефтината варијанта!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Чет. Jун. 07, 2012 11:30 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Има и поефтини. Јас на саем земав некои со веќе монтирани џиг глави, 50 денари за 3 комада беше цената. Наредно одење во Србија, ќе си земам неколку пакетчиња, интересни се, треба да се пробаат и за мрена на лето.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Чет. Jун. 07, 2012 11:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

Регистриран: Сре. Jун. 15, 2011 3:06 pm
Мислења: 2165
Јас за клен ги утепав од фрлање на козјак од обала, ги уништив, искинав и многу ама ефтино и само преврзуваш, ставаш ново, плус што летаат како од катапулт тие потешките :)


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Пон. Ное. 10, 2014 12:29 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Uste malku skolo ne e loso.


_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Сре. Maр. 22, 2017 6:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Eve nekolku videa za montiranje na Ra'is silikonci no mozat da se koristat i za drugi tipovi na silikoni.
_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Пон. Maј. 07, 2018 10:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Пон. Jун. 26, 2017 4:02 pm
Мислења: 118
треба и едно видео да се стави како да га врзиш предвезот со џиг главата и силикон


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до: