www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Феб 26, 2020 3:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Алки на воблер...
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 30, 2019 1:19 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
можеби веќе има пишано,
На дел од Воблерите сакам да ги сменам алките, во еден наврат се закачи воблерот на гранка и тегнејки попушти алката, пробувам на другата трокука исто попушти алката - неквалитетна жица :D
има ли кај нас алки по дуќаните

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Алки на воблер...
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 30, 2019 1:52 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Имам видено нешто кај Перо, Зоки имаше од Тубертини порано, ништо чудно и во Рибоцентар да има.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Алки на воблер...
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 30, 2019 2:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1529
ЛокацијаCOLON Skopje
Во Рибоцентар има на savagear и Окума добри и јаки алки,јас зимав од нив...

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Алки на воблер...
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 31, 2019 7:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
Ok, zimam od Ribocentar,
Fala na info

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Алки на воблер...
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 01, 2019 5:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
makedonium НапишиCOLON
можеби веќе има пишано,
На дел од Воблерите сакам да ги сменам алките, во еден наврат се закачи воблерот на гранка и тегнејки попушти алката, пробувам на другата трокука исто попушти алката - неквалитетна жица :D
има ли кај нас алки по дуќаните
Ти останала трокуката на гранка ама си го спасил воблерот. ;) Можда во твојот случај се работи за неквалитетни дотрајани алки , но не секогаш алките треба да се прејаки. Најдобро е да најдеш баланс , јачина на алка со тоа што риба ке ловиш.

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum