www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 06, 2020 1:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 11:57 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
da glupav e.. imash pravo kolega

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:01 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
martinMK НапишиCOLON
А како ниеднаш не ми се одврзал мене :) Alberto = Improved Albright и е многу сличен со Mahin Knot..
Исто и Uni to Uni ниеднаш не попуштил..
За врзување на шоклидер, или albright или mahin.. друго се е прилично големко..
Batali toj mahin , ako ti e ubav koristi go . AMA nema teorija da fukcionira i da ne se odvrzuva Alberto kako vika kladofora :nono: nesto drugo si probal ..ili . .. . . :nono:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:07 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
martinMK НапишиCOLON
da glupav e.. imash pravo kolega
Ajde kazi ni kolega sto si probal , ova li na slikata . . .. I KAKO ce fukcionira ovaj cvor ?? JAS se kladam deka PLETENICATA ce se izmolkne drugata sekunda ........ :D

PS . vnimavaj samo ...im smenav mestata na dvata materijali ...ona sto bese fluoro sega e pletenica i obratno .. .

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:10 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
I toa kako, pogotovo ako koristis podebel fluo.

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:14 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Da , ce se izmolkne i toa kako ... i bez razlika kolku tanok e monofilot ili fluoroto ..i ako sakas namotaj 100 kruga .. . . . nekoj zaboravil na koj princip rabotat cvorovite i zosto treba da kine na cvor ... :D
Alberto i negovite modifikacii se dokazan cvor i toa kako . .. Ima i drugi dobri se razbira ...ama za tuni :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:48 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
ако има обичен бабин чвор на плетеницата нема да се измкне.. ама сеа да се докажувам ама ич не мислам.. пошто како и да е нема да се разбереме.. а и немам веќе енергија за да пишувам..
и еве да претпоставиме дека ниеден чвор незнам.. затоа ке се изземам од дискусијата :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:50 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Cirkus ste bre decki :D KOJ CRN babin cvor na alberto knot ??? Da , izzemise od diskusijata posto ocigledno ne citas postovite . .. . . :shake_hand:

PS . KADE , na koje mesto na pletenicata babin cvor ??????

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 12:51 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
moras da dokazes, sakame da znaeme :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 1:10 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
абе циркузијада една.. коа ке го заклучиш албертото .. еден луп (loop - overhead) бабин чвор и нема да мрдне..
Махинот ако е глуп зошто тогаш сите што ги знам го користат.. ако е глуп алберто зошто пак го користат.. не те разбирам.. а изгледа и ти мене не ме разбираш..

а за циркузијадата нема да коментирам.. џабе е и со инка и практично да ви се покаже.. некој кога доаѓа во дискусија со идеа дека е „најдобар“ и се мисли се сам за себе во суперлативи.. тој не прима грам муабет.. кај тоа што нема дискуција.. уште ти се руга.. :) има ли поголем циркузБезпари од ова.. :)

:thumbs_up: :thumbs_up:

Срекна нова 2015.. :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spoj petenica so fluocarbon
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 27, 2014 1:16 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
5-6 god najmalku vrzuvav predvezi so pletenica i 45 monofil,, ako recam 1000 imam vrzano i e...o moze se i poveke se dodeka ne smeniv na termobozur u nekoj period,,,na vardar po 10 u denot vrzuvaa kratrki po 10sm zaedno, samo za mresenjeto da se izbegne,

i sega citam ovde nemoze , prikazni, cvorovi , gacki, se lizga itn,,

decki so e problem so vas bre , nekoj pie li nesto pred da sedne na forum,, lekarstva pogresni sto e inatenjevo tolku za glupi temi,stvarno ne mi e jasno,, ,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum