www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Sufix
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=69&t=4037
Страна 23

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Вто Oкт 22, 2013 5:24 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

JaneMK НапишиCOLON
Power pro
power pro e firma ne e fabrika no mozebi nemam dobar info...

АвторCOLON  Antonio [ Вто Oкт 22, 2013 5:28 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

povekje info na sledniot link
http://www.powerpro.com/publish/content ... lines.html

АвторCOLON  vasil [ Вто Oкт 22, 2013 6:06 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
power pro e firma ne e fabrika no mozebi nemam dobar info...
Тоа каква верска има штом толку чето го нагласуваш !
Во светото на риболовот , посебно во крапскиот риболов ако го зимаме во обзир тоа кој е производител а не кој стои зад даден производ ( за мене по меродавно како во однос на квалитетот на производот ) тогаш 90% си е Кина !
Power Pro е најфалсификуваното плетено влакно , се знае што се фалсификува

АвторCOLON  JaneMK [ Вто Oкт 22, 2013 6:14 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

Bas taka vasile,toa go pisuva i na sajtot
http://www.powerpro.com/publish/content ... rning.html

Origonalnoto pakuvanje od pozadi pishuva made by shimano

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Сре Oкт 23, 2013 6:54 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

Tema vi e sufix ...

АвторCOLON  vasil [ Сре Oкт 23, 2013 7:00 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

Е ајде штом темата е Суфикс можеш ли Ти Зоране да објасниш ако знаеш или ако сакаш се разбира зошто Суфикс од големи котури се премотува во помали во соседна Србија и како "ориѓинал" се продава на пазарот ????
ПС. Ти Суфикс продаваш ли ?

АвторCOLON  JaneMK [ Сре Oкт 23, 2013 7:12 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

Hahahah se se premotuva vo srbija vasile, pogotovo madjarsk I romanija

zoki koga prodavase cekavme na red da kupime, sega nemet

АвторCOLON  caparius [ Сре Oкт 23, 2013 7:23 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

Потполно се слагам со Васил и Јане во врска со фалсификување на нај добрите марки на конци и не само конци.Тие се први на удар на фалсификаторите од Кина и било каде.
Но има и друга приказна во сето ова,а тоа е начинот на транспорт,чување и времетраењето на конците.
Зборувам кога оригинали се во прашање.Да не ме сватат погрешно нашиве дистрибутери ама во опште не обрнуваат внимание на овие работи.Како сакате да конецот кој ги има пропишаните мерки на носивост и др.карактеристики,да ги задоволува критериумите, а се чува на 30 степени ,а во магацинире и повеке.Наместени во витрини изложени на сонце.

АвторCOLON  SantaFe [ Сре Oкт 23, 2013 7:45 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

Келатан ми кажуваше за вакви фалсификувани Суфикси во Прилеп, денес поминував од таму и влегов да видам и „налетав“ на „Sufix“ :o :shock: ... 500 метри - 200 денари ;) :lol: :lol: :lol:
Али амбалажа - бонбона :ok_ok: :hit_head:

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Чет Oкт 24, 2013 10:59 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Sufix

SantaFe НапишиCOLON
Келатан ми кажуваше за вакви фалсификувани Суфикси во Прилеп, денес поминував од таму и влегов да видам и „налетав“ на „Sufix“ :o :shock: ... 500 метри - 200 денари ;) :lol: :lol: :lol:
Али амбалажа - бонбона :ok_ok: :hit_head:
Da vi kazam toa e sufix proizveden vo turcija ....dokolku ne ste znaele..go imase i edno vreme i vo Skopje...nisto novo...

Страна 23 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/