www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Феб 19, 2020 4:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 15 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 11:01 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Од ПП сум задоволен користам 15 lb жолта боја, кај црвениот ПП бојата паѓа. ПП ке го користите повеќе сезони.
Сум пробал и Mustad 10 мм (носивост 9 кг) доста танок и јак конец кој мислам дека е добар за клен, пастрмка, смуѓ и костреж. За штука и сом ке ви треба подобар од Мустад.

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 12:46 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Koristev pletenica na Daiwa po 3 idenja na spioning Kompir se cudese stana ko jaze za vrzuvanje na jajca cela se razresi se razocarav od daiwata kaj Zarko ckart, ke namotam mustad da probam kako ke ide so nego.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 12:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
Taa Daiwa pletenica mislam deka ne e original.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 12:58 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Мене кај Жаре ме чуди тоа што продава Корморан и Даива за упола цена од официјално препорачаната цена на нивните сајтови.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 1:00 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Кирца, некоја од овие:

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 1:03 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Jas na zare nisto ne mu veruvam iako nekogas se naoga nesto dobro.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 1:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Kako sto spomna Saso ako se ide za Sofija od tamu Power Pro i da si bides raat.... ;)

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 1:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
Филип НапишиCOLON
Мене кај Жаре ме чуди тоа што продава Корморан и Даива за упола цена од официјално препорачаната цена на нивните сајтови.
Politikata na Daiwa i Cormoran e takva da vo svojte katalozi i sajtovi za Evropa ja istaknuvaat i preporacanata cena na artiklot ( toa mnogu retko go ima kaj ostanatite brendovi ). Ovaa cena e barem 30% povisoka od realnata cena na nivnite proizvodi vo prodavnica.
Celta na vakvoto reklammiranje e kupecot da go razgleda katalogot ili sajtot i koga ke go vidi proizvodot vo prodavnica mu izgleda evtin i brzo se resi za kupuvanje na istiot.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 1:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
kircask НапишиCOLON
Koristev pletenica na Daiwa po 3 idenja na spioning Kompir se cudese stana ko jaze za vrzuvanje na jajca cela se razresi se razocarav od daiwata kaj Zarko ckart, ke namotam mustad da probam kako ke ide so nego.
pretpostavuvam deka e ovaa
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 1:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
Јас лично користам само од Berkley!
И сум презадоволен!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 15 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum