www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Aвг 12, 2020 2:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 11 12 13 14 15 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 04, 2015 10:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
CTS-klen НапишиCOLON
dobro e moze ke im padne cena na ovie od 8 vlakna ;)
:lol: vo pravo si

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 18, 2016 12:36 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
leunovo НапишиCOLON
Novo 12 niti pletenica od Daiwa
[ img ]
cena okolu 90 evra za 200 m
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... daiwa.html

Sto bidna so ova ?
Ima nekoj komentar od negde ? Kako se pokazalo ?

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Нед Maр 12, 2017 2:24 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Iako za mene e celosno nebitno, nekoj sakaat da ja znaat otprilika debelinata na pletenicata koja e oznacena so PE brojkata.
Vo prilog tabela koja mislam deka ne treba da se zeme kako 100% sigurna

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 14, 2017 1:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
За оваа сезона си го земав ова:

https://www.aliexpress.com/item/KastKin ... 0.0.w8LIKo

... мислам дека е добро за парите...многу наликува на Berkley-то што го користам

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 14, 2017 3:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
за што ја користиш колега ???

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 14, 2017 4:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
mesiah НапишиCOLON
За оваа сезона си го земав ова:

https://www.aliexpress.com/item/KastKin ... 0.0.w8LIKo

... мислам дека е добро за парите...многу наликува на Berkley-то што го користам
Позитивни коментари има за нејзе,вреди да се проба..пиши искуство од терен кога ке ја пробаш

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 14, 2017 7:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
Земав 50lb за длабински риболов на сом и 30 lb ја чекам да стигне за спин на сом и смуѓ. Ја чекам на крајов од месецов да стигне и машинката (Penn slammer 360), па ќе намотам и пробам како се исфрла и ќе пишам

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 14, 2017 8:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Da ima nekoj pozitivni komentari za Kastkingot.
Najpoveke zaradi negovata niska cena na cinenje.
Drugite parametri se pod znak ???
Probaj pa ke kazes

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 25, 2017 10:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Iako mene licno mi e celosno nebitno bidejki nosivosta i PE debelinata mi se pobitni, cesto se postaviva prasanjeto koja debelina e pletenicata ako ja pisuva samo PE oznakata na nea.
Eve edna tabela od koja moze toa tocno da se vidi.

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Плетеница
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 19, 2019 3:24 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 137
Dali Ako se koristi kineska nekvalitetna pletenica bi se ostetile provodnicite of trienjeto


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 11 12 13 14 15 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum