www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2012 9:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8352
ЛокацијаCOLON Skopje
Време е за штука.
А и во некој дуќани во Скопје видов дека се продаваат жици за правење предвез.
Ако сте во можност практично е сами да си направите предвези.
Има неколку причини а главните се, поевтино е, сам си го бирас квалитетот на осмицата и копчата, сам си ја бираш должината а често дури и поквалитетно од некој готови кој се продаваат кај нас.
Во прилог видео каде е се убаво и разбирливо објаснето.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2012 9:43 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
nikogas sum nemal namera da pravam sam ,ama ova so 2 osmici mi se sviga epten za blinkerite br 4 i 5 pomalce ke go sukaat konecot.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2012 9:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Го имам гледано видеото и приметив некои чудни клешти користи,а истите не биле баш ефтинички незнам требало посебни забци ли што како.Имам еден список за во иднина што да се подфатам да работам ова е едно од тие работи :D :D :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2012 10:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8352
ЛокацијаCOLON Skopje
Тоа се клешти за притиснување на ОО цевката.
Мислам дека ги има во Проспорт на рампа.
Но мислам дека ги има и на секоја подобра риболовна лешта од Рапала или Мустад.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 20, 2012 4:03 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Sase sajlite kade bi mozelo da se nabavat jas bi mozel da izrabotam edno 100 sajli :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 20, 2012 8:14 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8352
ЛокацијаCOLON Skopje
Sum videl vo Prosport.
Za na drugo mesto ne znam.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 20, 2012 8:26 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Zica od gitara za zamena....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 14, 2015 7:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4778
ЛокацијаCOLON skopje
koja dolzhina na sajla najubavo se pokazhala za ribolov na shtuka ?
jas zanam za 15cm. deka najdobro bilo :think:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Предвез сајла - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 15, 2015 2:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Илчо НапишиCOLON
Го имам гледано видеото и приметив некои чудни клешти користи,а истите не биле баш ефтинички незнам требало посебни забци ли што како.Имам еден список за во иднина што да се подфатам да работам ова е едно од тие работи :D :D :D
Ne ti trebaat klesti ako ja ispletes sajlata , samo stavi go cevceto i dovolno e . Nekade imam pisuvano kako ,ako ne ti e jasno ce ti nacrtam :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum