www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 6:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 15, 2015 5:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
So sekoja pletenica Varivas, vo pakuvanjeto stavaat I parce okolu 2,5 m. I fluokarbon , ama uste go nemam probano. Mislam deka nema utka so Varivas.

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 15, 2015 5:59 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
So Varivasot nema utka bilo koj da zemes.

[ img ]

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 15, 2015 7:18 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Sea Bass Varivas - тој баш ми фати око.

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 15, 2015 8:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
Takov na Igor od Sofija mu donesovme

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 15, 2015 9:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Затоа во пп ми пиша вчера, немаш утка со Варивас :) не ми пријавува дека сте му земале од Софија.

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 15, 2015 11:05 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Jas imam ova godina zemen eden od prviot varivas 10lb... dobar izgleda

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 11:03 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Petrakki НапишиCOLON
Затоа во пп ми пиша вчера, немаш утка со Варивас :) не ми пријавува дека сте му земале од Софија.
Ти пријавив, ти пријавив батее, ама не си ме чул :D Нема утка, супер е Варивас-от, нема да утнеш со него. ;) 8-)

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 13, 2015 12:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
aj da go probam ;)
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: fluorokarbon
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 18, 2016 12:34 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Jas si zedeov lani eden vakov za na more #5 0.370mm
Dobar mi se pokaza. Dosta cvrst.

[ img ]

_________________
Just Fish it


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum