www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 12:53 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 21, 2011 6:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Fala vi na site poubava da si kupite i samo ubavi reportazi da pravite... ;)

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 23, 2011 10:58 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 9:26 am
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONPristina
cestitam kompir, da ti se savije stap do maximuma...od ribe naravno :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 23, 2011 11:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Fala digitech se nadevam deka dolgooo ke se vitka... :)

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2011 7:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Pozajmena reportaza za eden od najdobrite ako ne i najdobar model na Sportex-TiBoron...Reportazata zasluzuva golemo vnimanie...Uzivajte...
ЦитатCOLON
Nakon premišljanja i isprobavanja suzio sam izbor na Sportex TiBoron 2.7, tb.60 s tolerancijom 37-71 gr. i na Shimano Lesath 2.7, tb.20-50. Po mom ukusu Shimano je bolji štap međutim njegova cjena od 450 € je presudila i uzeo sam Sportex TiBoron za "pristojnih" 305 €. Štapić teži svega 216 gr. Na njega sam stavio malu rolu Shimano Aspire 2500 FA te na nju namotao Japansku špagu Momoi Jig line 0,18 mm. Komplet je ko pero u ruci. Prvi utisci s vode su odlični. Bacao sam leptire vel.5, žlice do 25 gr. silikonce i voblere do 13 cm., a na štapu se osjeti dosta rezerve snage. Pale su 3 štukice međutim sve sića do 1 kg. ali moram reći da se pod njima na štapu osjeti svaki udarac, trkac i bjeg. Pravo i potpuno zadovoljstvo od onoga što sam tražio.
[ img ]
ЦитатCOLON
Evo prošlo je četrdeset i devet dana otkako je štap u mojim rukama. U tom vremenu proveo sam 30 dana u ribolovu. Prvi dio 4 mj. sam većinom proveo na jezerima dok sam na tekućicama stisnuo u zadnje vrijeme posvetivši se light ribolovu. Prvo malo o MUZIČARIMA. http://www.youtube.com/watch?v=YfeAi4G5_sk O ovom štapu sam prije kupnje pročitao dosta tekstova po raznim forumima. I ono što sam pročitao bila je totalna katastrofa. Kao npr. da je između nosača vodilica i blanka štapa ostavljeno slučajno 2 mm. zračnog prostora tj. da vodilice dobro ne nasjedaju na blank, da je lak kojim su vodilice lakirane pun mjehurića zraka. Također da vodilice nisu dobro raspoređene, da su razmještene lijevo - desno ( jedna naspram druge ) odnosno da nisu u centru kao i da su pojedine naopako okrenute. Za materijal i općenito za štapove izrađene od bora kažu da nakon 1 godine upotrebe gube znatno na brzini. Držač role je kao preširok i role “ plešu u njima “. A sad ću vam ja reći što je zajedničko tim muzičarima. Kao što i sami kažu držali su štap u trgovini par minuta, čuli od poznanika o štapu, dobili na ribolovu par zabačaja od prijatelja itd. I na osnovu toga pišu zaključke… Mislim moguće je kao i kod svih proizvoda da je greškom pušten u prodaju štap koji ima neku od ovih grešaka, a ne da su te greške zajedničke svima. Ljudi štap košta 469 € ( link 1 ) i sigurno postoje testovi ( link 2 ) i kontrole prije puštanja u prodaju.

Link 1 : cijene i tehničke karakteristike štapa http://www.sportex.de/EN/produkte/spinn ... boron.html

Link 2 : jedan test http://www.ockert.net/main/img/Guetesie ... iBoron.pdf

Ako neko ima takav problem sa štapom onda za te slučajeve postoji 10 godišnja garancija ( slika 1 i 2 ).
[ img ]
[ img ]
ЦитатCOLON
Ovdje se ( link 3 ) ispune osobni podaci i podaci o štapu ( serijski br. štapa, gdje je kupljen ) i pošalju na Ockert – Sportex, Puchheim, Njemačka.

Link 3 : registracija za aktivaciju 10 god. jamstva http://www.ockert.net/garantie/index.php?langID=2

Nakon registracije dobijete potvrdu da je vaša prijava zaprimljena te da je garancija pravovaljana uz priloženi račun.

Još jednom da ponovim za one koji nisu od početka pratili postove radi se o testu štapa Sportex TiBoron dužine 2,7 m. težine bacanja 60 gr. s tolerancijom od 37 do 71 gr. koji sam upario s rolom Shimano – Aspire 2500 FA.
Štap se isporučuje u trokutastoj zelenoj tubi ( slika 3 ) od čvrstog materijala koja je idealna za transport do ribolovnih lokacija budući da se dosta pribora ošteti upravo u transportu.
[ img ]
[ img ]
ЦитатCOLON
Kad ovaj štap prvi put primite u ruku ostaćete zapanjeni nevjerojatnom lakoćom. Teži svega 216 gr. Pero kategorija.. Ima ukupno 8 + 1 Fuji SIC vodilicu koje predstavljaju jednu od najboljih zaštita od svih vrsta špage. Također štap ima novi koncept ( raspored ) vodilica što rezultira odličnom preciznošću i daljinom bacanja varalica. Vodilice su uredno vezane i lakirane. Kao što i samo ime štapa kaže “ TiBoron “ izrađen je od kombinacije materijala HM/IM karbonskih vlakana i bora ( link 4 ) što mu daje nevjerojatan osjećaj lakoće i elastičnosti uz veliku rezervu snage.

Link 4 : Uporaba i kemijski element Bor http://hr.wikipedia.org/wiki/Bor_(element)

Štap je ultra brz i elastičan ( slika 5 ) što se odlično pokazalo kod zamaranja riba. Gornja i donja sekcija spaja se preko trna. Držač role i kapa štapa ukrašeni su i dizajnirani crvenim drvetom i dijelovima glodanog aluminija, dok se na držaću role nalazi laserom urezan serijski broj. Držač rolu čvrsto fiksira u ležištu koje se zateže prstenom s donje strane po aluminijskom navoju ( slika 6 ).
[ img ]
[ img ]
ЦитатCOLON
Rukohvat je izrađen od prirodnog pluta premijum kvalitete. Moram napomenuti da je štap odlično izbalansiran i fino stoji u ruci. Odgovor se krije u njegovoj kapi u kojoj je ugrađeno metalno otežanje. Balans mu se nalazi dva prsta iznad nosača role ( slika 7 ) kad je uparen s Aspirom 2500 FA koja teži oko 265 gr. što nam daje idealan balans ako držač role obuhvatimo između trećeg i četvrtog prsta.
[ img ]
ЦитатCOLON
Završnoj obradi i dizajnu posvećena je velika pažnja što dokazuje da štap pripada najelitnijoj Sportex seriji.

Test sam u 4 mj. provodio na stajaćicama i ribolovu na tekućicama, dok sam se u 5 mj. posvetio light ribolovu.
Tijekom testa bacao sam varalice u rasponu od 3 do 45 gr. Za teže varalice koristio sam špagu Momoi jig line 0,18 m.m. sa kojom štap precizno baca i vodi žlice i jigove ( slika 9 i 10 ) dok se sa težinama od 45 gr. u jačoj struji vrh štapa poćinje lagano savijati te pokazuje prve znakove umora.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
ЦитатCOLON
Također štap odlično čita dno te se osjeti prelazak varalice preko spruda i kamenčića. Prilikom drila riba već od 1 kg. kojih ja na testu bilo najviše lijepo se osjeti svaki trkac, udarac i bijeg ribe što će svakom ribiću navući osmjeh na lice. S plitko ronećim voblerima ( slika 14 ) štap se odlićno uklopio na stajačicama i tekućicama te nije potrebno trošiti previše riječi.
[ img ]
ЦитатCOLON
Za velike duboko ronce ( slika 15 ) koje sam povlačio u jačim strujama vrijedi slično kao i za teške žlice dok se na stajačicama mogu voditi bez pretjeranog opterećenja za štap.
[ img ]
ЦитатCOLON
Leptir varalice ( slika 16 ) koje sam većinom koristio u broju 5 ovog proljeća su se pokazale kao dobitna kombinacija za štuke, kao i za najbolje performanse štapa.
[ img ]
[ img ]
ЦитатCOLON
ZAKLJUČAK

Najbolje rezultate pri bacanju i vođenju varalica štap postiže sa težinama od 15 do 35 gr. pri čemu se osjeti dovoljna rezerva snage i pri vođenju varalica ne dolazi do većeg savijanja vrha štapa. Njegova namjena je prvenstveno za srednje težak ribolov znači za ribolov bolena ( slika 19 ) štuke i manjeg soma, dok je za ovakve primjerke ( slika 20 ) potrebo dosta sreće i iskustva da bi se riba izvadila iz jake struje za što preporučujem jači štap.
[ img ]
[ img ]
ЦитатCOLON
Isto tako preporučujem i redovito održavanje štapa nakon svakih nekoliko izlazaka na vodu ( spužva - šampon – ispiranje - suha krpa ). Tijekom cijelog testa prilikom drila niti jedna riba nije otpala što ulijeva dodatno povjerenje pa je štap ispunio u potpunosti moja očekivanja. Napominjem da je ovo moje viđenje i što je bilo moguće više objektivan test što dakako za nekog drugog ne mora biti isto jel o ukusima se ne raspravlja. Većina riba uhvaćenih na ovom testu i dalje pliva i zato puštajte ribe da bismo i sutra imali šta loviti.
I uste nekoi odlicni fotki od samata trska...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

I TATA BI SINE... :lol: :lol:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2011 10:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Ja bi ove dve Aspire masinke / 2500 i 4000 /, a tebi brate evo ti stapa pa se slatko napecaj njime.
ha,ha haaaa...
Lepa reportaza i predstavljanje stapa i njegovih karakteristika.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 09, 2012 11:04 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 04, 2012 10:05 am
МислењаCOLON91
Stigna noviot Sporetx KEV Spin / Spin Light 2.70 cm - t.b 20 tolerancija 12 - 28 g ,trskata e perverzija barem na suvo denovive ke ja probam kako se ponasa na voda se nadevam deka ke ulovam nesto :D .uste da najdam dobra masinka za nejze .Bistro


Последна промена од 2 на ILJO, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 09, 2012 11:17 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
procitaj ovde sto mislat za nea ... :D ima i dosta sliki....

http://www.team-rapa.pl/recenzja/daiwa- ... c-2500-sh/

PS, otvori si tema za izbor na masinka da ne pisuvame ovde i go grdime Sportexot :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 7:04 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 04, 2012 10:05 am
МислењаCOLON91
Samo nekolku zbora za trskata bidejki ja probav veke nekolku pati i na voda i so riba :D pa mozam da kazam deka trskata odlicno raboti (Amortizira - Zamoruva ) i mali i golemi parcinja odlicno se odnesuva i super frla vobleri i od 2 cm pa nagore jas frlav max 7 cm.So eden zbor Vredi za site pari .Bistro.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 7:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON837
ЛокацијаCOLONTetovo
ILJO НапишиCOLON
Samo nekolku zbora za trskata bidejki ja probav veke nekolku pati i na voda i so riba :D pa mozam da kazam deka trskata odlicno raboti (Amortizira - Zamoruva ) i mali i golemi parcinja odlicno se odnesuva i super frla vobleri i od 2 cm pa nagore jas frlav max 7 cm.So eden zbor Vredi za site pari .Bistro.
Daj nekoa slikicka da vidime :roll:

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sportex
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 8:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
ILJO abe ti nas si bil... :lol:
Se salam,ti gi citav komentarite na varalicar za ovaa tema i tvojte prasanja i si vikam vidi deckovo ima nase ime ama si vikam aj mozda ima nekoj i od sosedstvoto so vakvo ime.Ako nekogas se najdeme na voda bas bi sakal da go vidam i probam 20 gr,jas go imam Kev DL 35 gr 3m,a pred toa HM 2 30 gr 3m, i samo pofalni zborovi za ovaa marka na trski.Sega merkam eden 20 gr (http://www.ebay.de/itm/Sportex-Carat-Za ... 3a76189f88) ama ke vidam,sakam nesto so pomala nosivost i pomek i pokratok za na reka..zdravje ako babami pusti nekoj dolar od Amerika ke pazaram eden vakov..Se gledame na voda... ;)

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum