www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maј 06, 2024 1:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS8»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 24, 2012 10:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
CTS-klen НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Verojatno najblizu ti e Sofija pa posle Beograd.
No postojat i drugi nacini na pazarenje na vakvi raboti a toa se forumite.
Vo Srbija postojat forumi kade se prodavaat brdo dobra oprema. Treba samo da pazis da ne e nekoj spekulant so 5-6 posta. Gledaj da e nekoj cest clen na forumot. I baraj nova masinka ne koristena ili skoro nova. Vo osnova nema lazgi.
Cenite na forumite se nekade 70 % od realnite ( pr. nov Twin Power za 200 evra )
Fala Saso. ke vidam na varalicar forumot obicno na toj se zakacuvam.se cuv sega i so Ritam+vo Nis oni se obicno kvalitetno opremeni. Spomnaa cena 220 evra za Twin Power 4000, ali mom. nemaat 2500.
Sto mislis za Twin Power, mozda nesto bi preporacal za taa ili slicna cena. Koja e razlikata vo odnos na Stradic toa e USA modal ili, i sto mislis za novite modeli so CI4 rotor? Proizvodstvo od koja zemja bi mozelo da se smeta za original? Mi treba nesto kvalitetno i dobro da slaga pletenica da ja uparam so CTS 5-30gr, a da ne kosta ko Stella. Sorry ako mnogu prasuvam...
Stradic-ot ne e USA model, go ima i vo Evropa pod toa ime. Sustain-ot e ustvari Twin Power namenet za USA pazar.
Poveke bi se odlucil za T.P. i uste ako go najdes vo FB ( starata izvedba od pred nekolku godini ) zemaj. Noviot ne mi vleva mnogu doverba.
Godinava go isfrlija i noviot Biomaster koj treba da e dobar. Od lani go imaat i Technium-ot koj e isto dobar.
Od CI4 podaleku, ne sum videl masinka od ovoj materijal koja e dobra. Kao nekoj nov materijal - mesavina od carbon i polyamid ama sekoja masinka ima golema lufta i kako da e rasshrafena.
Neznam kolku si razmislil za Daiwa. Poslednive godini pravat definitivno podobri masinki za spin vo visoka sredna klasa od Shimano. Pogledni gi Infinity Q i Certate. Jas bi odel na niv poveke nego na Shimano.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 24, 2012 11:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON1171
ЦитатCOLON
Stradic-ot ne e USA model, go ima i vo Evropa pod toa ime. Sustain-ot e ustvari Twin Power namenet za USA pazar.
Poveke bi se odlucil za T.P. i uste ako go najdes vo FB ( starata izvedba od pred nekolku godini ) zemaj. Noviot ne mi vleva mnogu doverba.
Godinava go isfrlija i noviot Biomaster koj treba da e dobar. Od lani go imaat i Technium-ot koj e isto dobar.
Od CI4 podaleku, ne sum videl masinka od ovoj materijal koja e dobra. Kao nekoj nov materijal - mesavina od carbon i polyamid ama sekoja masinka ima golema lufta i kako da e rasshrafena.
Neznam kolku si razmislil za Daiwa. Poslednive godini pravat definitivno podobri masinki za spin vo visoka sredna klasa od Shimano. Pogledni gi Infinity Q i Certate. Jas bi odel na niv poveke nego na Shimano.
Fala za detaliniot i mnogu korisen odgovor, ke mi skrati dosta vreme vo izborot i da ne napravam utka ko so CI4. i mene nesto ne mi vlevase doverba, edino dobivkata u tezina e privlecna.ako e tolku dobar bi go staile u Stella.
ke citnam malce poveke za certate i infinity Q. uste da dojdam u prilika da gi probam/zavrtam...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 24, 2012 11:39 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Kazi koga sakas.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 24, 2012 11:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON1171
saso НапишиCOLON
Kazi koga sakas.
super fala za ponuda. moze prva prilika negde na voda ili tuka vo Sk koga e zgodno za tebe ako se gledate negde kolegi po spining. ke treba i clenskata da ja zemam neznam dal se gotovi.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 25, 2012 5:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
ako se odlucis za Srbija eve pogledni gi cenite http://www.topfish.rs/
http://www.topfish.rs/oprema-za-ribolov ... er-2500-fc
http://magiccarpshop.com/products/586/t ... er-2500-fc

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 25, 2012 6:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
E sega gi uporediv cenite medzu dvete prodavnici vo RS i vo BG,a razlikata vo cenata e ogromna za ista masinka twin power 2500fc
Top Fish-27553 dinara ili 262 evra
Magic carp shop-22000 dinara ili 209 evra
Fishing mania shop 714 leva ili 307 evra
Dali ima nest sto sum propustil ili nekoj ima dobra marza na robata

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 25, 2012 6:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Italija 169 evra,samo uste da ima kojda ti ja donese...

http://www.lamincio.it/nqcontent.cfm?a_ ... npage=1601

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano masinki - Stella, T.P. .....
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 25, 2012 6:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Линкот го качив како пример бидејки тука живеам и знам каде може да се купат без воопшто да сум заинтересиран колку коштат на друго место.
714ЛВ се 366ЕУ
Машинката е произведена во Јапонија и е со тригодишна гаранција која е важна за секој кој ке се реши да оддели толкава сума на пари(па и помала) и тоа е напишано на сајтот
Прави впечаток дека на другите линкови таква информација нема
ПС. небранам никого , секој си пазарува од таму од каде му е најзгодно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Shimano Stella
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 25, 2012 6:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Prvo se izvinuvam sto sum off temata e stella,ali i moderatorot e fklucen pa zatoa :?: :!: Vasil zatoa i prasav na toj nacin....dali e i razlika vo kvalitetot...mada kataloskite broevi se isti taka da :?: moze nekoj koj ima iskustvo ke ja otkrie fintata :D

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano masinki - Stella, T.P. .....
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 11:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Malku go promeniv naslovot, delumno zaradi postovite koj bea i za drugi Shimanovi masinki no i za da ne se otvaraat dopolnitelni temi za sekoja Shimanova masinka za spin. A najmnogu zaradi novava Shimanova masinka koja sega ke ja pretstavam.
Velat, imperijata go vozvraka udarot. Izgleda deka e taka i vo ovoj slucaj.
Posle podolgo vreme tapkanje vo mesto i neznacitelni modifikacii na svojte najdobri masinki Stella, T.P. vo Shimano pocnaa da razmisluvaat vo dobar pravec ( barem mene taka mi izgleda )
Verojatno i moraa bidejki poslednite godini Daiwa isfrli nekolku dobri modeli i modifikacii na istite a Shimano - nisto novo.
So ovaa masinka Shimano se vraka vo igra i toa zdravo.
Shimano VANQUISH
Oficijalno ja pretstavija na saemot vo Osaka ( ovoj vikend ) no se naogase po nekoja slika o porano po japonskite blogovi i internet prodavnici.
Pozicionirano do Stellata, nameneta za lesen spin ribolov, odlicno izgleda, upotrebuvani novi materijali...
Ostanatoto treba da go kaze vremeto.
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Cena ? nesto poniska od Stella, okolu 500 Eur.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS8»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum