www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 22, 2024 8:47 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Formax Metalim 3500
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 10, 2012 2:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Za onie koi neznaat ovaa masinka za prv pat se pojavi na srpskiot pazar 2009god pod ime Viva Metallim,i bukvalno bese razgrabana do posledna za kratko vreme,po mnogu ludje taa e edna od najkupuvanite masinki za varalicarenje vo Srbija,poradi toa pokasno Formax pocna da ja prodava pod imeto Nevis i od ovaa godina gledam ja brendiraa pod svoe ime Formax.Da nedolzam mnogu stanuva zbor za masinka izrabotena 100% od metal i teloto i rotorot poseduva 11+1 lageri,a za perfektno motanjeto na konecot zadolzen e worm shaft sistem.Masinkata e kako izmislena za varalicarenje na nasi vodi,posebno koga se lovi klen,pastrmka...
Cenata e povece od pristapna koga se zeme vo obzir sto dobivame i cini nekade okolu 47evra neveruvam deka na nasiot pazar bi dobile nesto slicno za tie pari.Spored kvalitetot slobodno moze da stoi rame do rame so poskapite masinki kako Ryobi Zaubera/Spro Blue-Red Arca.......kako i da e eve i ponekoe slikice da vidite
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Formax Metalim 3500
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 10, 2012 4:11 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
kade moze da se nabavi ovaa masinka? dokolku moze da se nabavi dali ima i od pomalite modeli? nakmnogu praktikuvam masinki so kapacitet na spulna 100m-0.30mm konec.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Formax Metalim 3500
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 10, 2012 4:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Masinkite moze da se kupat samo vo Formax Belgrad,mozno e da gi ima i vo Milo Shop Nis,za kapacitetot na konec ovaa masinka poseduva dve spulni od koi edna e plitka i sobira bas tolku konec kolku spomna ti 100m/0,30mm,eve uste edna slika koja ke ja dolovi pravata golemina
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Formax Metalim 3500
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 23, 2012 9:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Mozda ne e za vo temata ali da objasnam sto ustvari sakav da kazam.Ima razni tipovi na ribari.Ribari koi 200dena se na voda,ribari koi takmicat i vadat za 72casa po 1 ton riba i ima ribari koi od razni pricini,nemanje vreme finansii ke izlezat 2-3 vikenda na voda.Znaci Ico ili tamo nekoj drug kolku ke izvrti so edna masinka za edna god drug ke izvrti za 10god,taka da ako Ico kupi formax ke ja ebe mada ne se znae za 1 godina,jas za 10god.Tuka e fintata,taka da jas nema potreba da kupuvam BBLC koj za 3masinki treba da dadam 500evra.I druga rabota toj sto nema pari cesto i 50evra za edna mu se mnogu,a ne pa da razmisluva za +20 po masinka.Taka da jas licno mislam deka masinki od ovoj tip se podobri nego primer Daiwa od ist cenoven rang.
Mene me nervira toa sto site imaat odbojnost prema edna firma kako sto e Formax,tocno e deka ima dzubre,a ima soliden kvalitet.
Otvoriv edna tema za edna spin masinka viewtopic.php?f=68&t=1811 koja uste si sedi prazna,a vo srbija bukvalno red se ceka za nea,masinka na koja i nekoi modeli od sredna klasa na jaki brendovi mozat da i zavidat,toa ne go tvrdam jas go tvrdat mnogu iskusni ribolovci po srbija,koj e clen na varalicar moze da procita.A kaj nas ne e vredna ni na komentar.
Ne nametnuvam nisto i na nikoj,samo moe razmisluvanje.Sekogas vo kup dzubre se krie i po nekoja skapocenost,samo treba da se iskopa.Ali onie koi ne gi interesira kaj da baraat neka ne gi sabotiraat i ostanatite

A znaes li zosto Filipe so brojki stoi prazna ovaa tema ? Sigurno nikoj ne saka da pisuva ovde za toa sto nekade procital ili videl ? Sto da napisam koga samo ovde na slika sum ja videl.Da baram cela nojc sto nekoj prematar nekade napisal pa jas toa ovde da go pisuvam,kako ti na primer sto pravis ??? Znaes li deka povejce nikoj ne veruva sto se pisuva po srpskite forujmi ? Gi preplavija likovi sto samo nesto falat i na mala vrata samo sakat da reklamiraat ..

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Formax Metalim 3500
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 23, 2012 9:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Kako i da e,nasive dukanjii ne e loso da ja donesat,vprocem kako ke znaeme sto e dobro a sto e loso ako ne go probame.Cenata e OK..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Formax Metalim 3500
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 23, 2012 9:48 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Toa e i poentata,nekoj treba da ja ima , da ja koristi nekoe vreme pa da napise nesto .i ostanuva dali znaes koj e toj sto pisuva so sto lovel do togas kolku lovel.Mislata mi e nekoj koga zel vo race Ryobi zauber se prerodil,zatoa sto do togas lovel mozebi na nekoja no name rasklimana masinka.Ili obratno nekoj imal Diwa Certate huper custom i sega kupuva Rioby i pisuva deka ovaa Ryobi e sranje zivo :D Sum padnal vo takva sistuacija so trska .ja kupiv po pisuvanje na drugi .AMA ne bese toa sto jas ocekuvava,Ne da ne bese trskata kvalitetna, e i toa kako ....samo ne e toa sto jas barav :D Zatoa e tesko nekomu da preporacas ,masinka trska .....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum