www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maј 24, 2019 1:48 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Pontoon21 psychogun custom rod
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 23, 2018 8:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1526
ЛокацијаCOLON Skopje
Во должина од 2,36 и тежина на фрлање од 1,8-10,5 гр.,акција sensitive fast,бланк од toray carbon,водици fuji KR,држач за машинка fuji VSS...
Castom made серија на стапови,тежок само 105 грама.
За сега поголема риба од 400-500 грама немам извадено на него,мислам дека и со поголеми ке се справи...упарен со daiwa exceler 2500LT(целпкипна тежина околу 350 грама),може да се лови цел ден без да се осети напор и тежина...со еден збор,уживанција.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pontoon21 psychogun custom rod
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 23, 2018 8:35 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
So zdravje da si go loviš kompletot i da pobedis dogodina vo Spin liga. Samo uste vobleri za twic ti falat.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pontoon21 psychogun custom rod
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 24, 2018 9:51 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1526
ЛокацијаCOLON Skopje
Gi lakiram sega,do liga spremni ke se..

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pontoon21 psychogun custom rod
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 28, 2018 8:33 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
Ovoa izgleda super :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pontoon21 psychogun custom rod
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 29, 2018 12:00 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Со арно да се служи, многу риби да пружи :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pontoon21 psychogun custom rod
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 29, 2018 2:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1526
ЛокацијаCOLON Skopje
Фала Колеги,да ви се враќа со убаво :fishing:

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum