www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 6:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2

Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 24, 2012 4:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON 1581
gi koristat i za ishrana na koi krap

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2012 6:20 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
Во Велес продава Ристо 075/359-609, и доста прифатлива цена имаат со оглед на тоа каква процедура има и какви услови бараат за да го поминат целиот циклус. За сите потребни информации можете да го побарате и ќе ви објасни. Мислам дека продаваше и сушени и мелени ...

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2012 11:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
Можеби и овој податок ќе користи за енергетскиот состав во %:

протеини = 56,58%
масти = 28,20%
јаглехидрати, амино киселини, Ca 2+, Инулин и D витамин = 15,22%

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 04, 2012 5:57 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON 534
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Abe kako prodavanje neli gledate deka e vo tema PODARUVAM ... :D
zemajte gi baksis oti ke gi frlam vo djubre... :hit_head:

_________________
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 04, 2012 10:18 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
dobre2000 НапишиCOLON
Jas uste ne sum slusnal deka nekade gi ima za prodazba

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 07, 2014 8:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
отворете бре тема за ЦРВИШТАТА, овде е подарувам тема -- и кога подарувачот ке рече клуч ке мора да ја заклучиме темата

тука и ке завршат разговорите ;)

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 10, 2014 4:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON 534
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Se molat moderatorite da ja zaklucat temata, bidejci nemam povece od vakvi crvi (ne odgleduvam) :papa:

_________________
[ img ]


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum