www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 25, 2020 5:48 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2

Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON WF-502b T6 батериска лампа светилка
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 07, 2014 3:16 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Услужен оглас

Карактеристики
-Бренд: UltraFire
-Модел: WF-502b
-Димензии: 13.7 х 3.2 х 2.2цм
-Тежина: 120гр
-Опции на светење: силно - средно - слабо - трепкање - SOS
-Емитер: Cree XM-L T6 LED, преку 100.000h животен век!!!
-Боја на емитер: Бела
-Рефлектор: Алуминиумски SMO
-Држач за на појас: Да
-Материјал: Алуминиум (Aerospace grade aluminium, Anti scratch type III hard anodization)
-Водоотпорност: IPX-7, основна, не е за нуркање!
-Батерии: 1 х 3.7v 18650 (батерии на полнење)

Најдобрата тактичка светилка на пазарот само тука!!!
Водоотпорна, емитува екстремно силна светлина, одлична за кампување, лов, риболов, обезбедување и чуварски служби, домашна употреба и тн!
Малите димензии и тежина ја прават одлична за монтирање на оружје или како светло за велосипед. Има држач за на појас, така што ќе може да ви биде на дофат и лесно да ја носите.

Секој дел од светилката се расклопува и е компатибилна со деловите од други модели на светилки, поради што може да се комбинира без ограничувања на еден модел!
Со менување на Drop In модулот можете да добиете зелена/плава/црвена/UV светлина, погодни за најразлични потреби.
Користи најнова LED технологија, која во комбинација со електричните компоненти овозможува дигитално регулирање на волтажата, силна светлина и најдобро искористување на батериите! На линкот можете да го погледнете видеото за светилката.Слики може да се видат тука
http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1312668

Само лампа................................................................800ден
Лампа + батерија........................................................900ден
Лампа + батерија + универзален полнач за батерии.....1000ден

Дејан 078 366 645


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum