www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 28, 2020 9:35 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2

Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Продавам шоклидер
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 14, 2014 3:57 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
koja cena e kolega..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Продавам шоклидер
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 14, 2014 4:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
ico baits НапишиCOLON
koja cena e kolega..

Само 600 денари.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Продавам шоклидер
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 14, 2014 8:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Ајде малку реклама да му направам на Димитар
Одлично влакно за спод, првите 20метра се конусни, завршува со дебелина 0,58мм, останатите 200 метра се со дебелина или 0,26 или 0,28мм зависи каква дебелина купил колегата, на секои 25метри конецот е во различна боја, офарбан со четири бои, имате одлична прегледност колку сте зафрлиле.
Со години го користам , една ролка уништиф од глупост, ми се умрси по моја вина и немав нерви да го одмрсувам и давај ново !
На кого му треба убав најлон за спод машинка воопшто да не се мисли. А и цената е повеќе од корекна :lepi:
ПС. на Паљурци Млад риболовец успеа да го одмота целиот со фрлање !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Продавам шоклидер
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 14, 2014 8:38 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
pepicarp01 НапишиCOLON
surf konec
Fala sto ni kaza :D A zosto e takov kakov e ? Slobodno mozeme da go nareceme sok lider i toa kako ......+ dva e .. zafrlas potesko olovo ...a leta daleku posto e relativno tanok povnatre a koga imas riba i borbata e pri kraj na kratko imas solidna debelina najlon .Za SURF ++++ mozes da fatis toj 0.50mm najlon so raka i da izvleces ribata . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Продавам шоклидер
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 20, 2014 3:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
:arrow:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum