www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 6:06 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 12:37 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Keltan НапишиCOLON
Zs te interesira be Aki :D Da gi soberes na legalen nacin :D
А ти да не сакаш да отвориш уште една тема за подршка, како онаа за сиротиот чиче кој неможел на раат да си го фрли сертмето да си фати 2-3 кркушки, сега за овие другиве, некако како да наслутувам повторно равенство помеѓу рибокрадците и рибарите, или ме лаже умо :?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 12:46 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Nisto ne razbirate vie be, kazi im be Keltan sve se ova mestani, ovie se vnuci na onoj od strusko so Emil sto se raspravase, e sega posto toj e veke star dosta mu se krkuski, a ovie azgani ili ajvani treba da rastat uste. Kazi im be Majstore

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 8:14 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Crven НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Zs te interesira be Aki :D Da gi soberes na legalen nacin :D
А ти да не сакаш да отвориш уште една тема за подршка, како онаа за сиротиот чиче кој неможел на раат да си го фрли сертмето да си фати 2-3 кркушки, сега за овие другиве, некако како да наслутувам повторно равенство помеѓу рибокрадците и рибарите, или ме лаже умо :?
Stole prijatele ,za admin izgleda ne vazi praviloto da ne se pisuva Of toppic .Cim e taka aj da mu odgovoram . . .A ako izbrise ce dokaze deka sum vo pravo za se sto ce napisam vo ovaj post :D

Znaci ti si toj sto ja izbrisa temata ? A jas pak go prasam vcera Emil kade e , posto ne se sejcavav vo koj del ja otvoriv . . . I , zosto ja izbrisa ? Ili se najde nekade vo tekstot mozebi ? Zosto mi kratis pravoto da otvoram tema i iskazam moeto mislenje a potoa da procitam sto mislat ostanatite kolegi za toa ? Ili na ovaj forum moze da postojat temi samo po tvoj vkus i koi samo tebe ti odgovaraat ? Ce mu kaze li nekoj kolegi na crveniov deka ednoumieto odamna go nema na ovie prostori ? Na ovaj forum nikoj ne e dojden poradi tebe , pred se sum se zaclenil poradi onie ostanati 1000 i kusur drugi clenovi ,lujge so koji delam ista strast a toa e ribolovot ! I ti nemas pravo da mi branis da pisuvam okolu ribolovot i iskazuvam svoeto mislenja , a uvo ne me boli dali ti se slagas so toa sto jas pisuvam , se dodeka nikogo licno ne navreduvam . Se dodeka nikogo ne navreduvam so moite postovi i ne sum of topic od temata kade pisuvam ,nemas pravo ni ti ni nikoj drug da brise toa sto nekoj napisal .Moite stavovi oklu ribolovot ,zakonite za ribolov i stavovite na ostanatite kolegi od ovaj forum se nasi licni stavovi i sto ti imas problem so toa ? Mozes samo da ne se slagas so niv i da izneses svojot stav ako sakas a ne da brises se sto tebe licno ne ti se dopajga ..
Ti si Crven cuden covek . . . temata petel lav prvo ja napadna kako neumesna.. . potoa pak baras sliki .. temata za sertmeto si ja izbrisal i sega ja vadis na videlina i me prozivas za istata ? Da , umot te laze ... deka mozes da pravis sto sakas na ovaj forum !
A koga vejce me provociras , eve ce ti kazam ! Mnogu pomil mi e toj ciceto so sertmeto i ovie decki sto so race lovat od nekoj koj na forum se deklarira kako sportski ribolovec i borec protiv ribokradcite a nosi doma poln bagasnik stukcinja od kilo dve a gi narekuva krokodili .. .Ili toa ne se vazi ..ne se od nasava drzava ?? Kolega Crven i ostanati clenovi ovdeka cisto da se znae . . . STUKA e stuka nad 4-5 kg ...pomalite se stukcinja a krokodili mozeme da narekuvame samo stuki nad 10 -20 kg ..

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 8:21 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
more more, prlepcanecov raspali...

more petel , beso da te vati :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 12:50 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Oкт 24, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON292
Pa ce bega temava.
Kolegi dajte be malku porelaksirano,pa Nova Godina doagja bre.
Uzivajte malku.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 1:06 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Keltan НапишиCOLON
Stole prijatele ,za admin izgleda ne vazi praviloto da ne se pisuva Of toppic .
На времето актуелни беа овие правила:

Прво правило: Директорот никогаш не греши.

Второ правило: Ако некогаш погреши :mrgreen: Прочитај го првото правило. :D

Не сум многу во тек...можеби опфатот им се проширил... :mrgreen:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 1:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... „мајсториве“ ги имет начекано мрениве во мрест, летен период и мрената е групирана ... не знајме каде е местово и дали таму е дозволено лов со раце и дали е дозволено да се земат Мрена во мрест :!:

Од искуство ви кажвам дека постојат закони во многу држави за некои риби ако се фатат за време на мрест смеат да се земат, дури има и закони со кои се наложуват фатената риба која е во мрест не смее да се вратит ;) но дали смеат да се ловат на овај дел со раце не знајме, а добро е да се дознајт :D пошто овие зборвет Македонски само со бугарски дијалект :mrgreen:

Добро е сега да се почнит напад на овие „рибари“ по социјалниве мрежи на истиот начин како шо беа нападнати нашите македонски рибари кои риболовеа во Грција ;)




Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 1:54 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Dobratie idejata lepi samo gledam ovije nikoj na pik negi zema zada pokrene inicijativa a ni krivolovatt pred oci :(
Za vo grcija se krena eden kup prasina za vo tugja zemja uloveni na trska a istite tije najvekje sto beva pogodeni za grcija ovdeka molcat..
Uzas se tie!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 2:40 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
Многу голема разлика помеѓу овие и оние во Грција. Да не ме свати некој погрешно,
не ги осудувам рибарите во Грција. Игра на околности или не незнам. Кој како ке го
свати риболовот во Грција. Негово видување и мислење. Јас не осудувам.

Разликата е очигледна и едната од другата се како небо и земја.

Едното е РИБОЛОВ а другото е К Р И В О Л О В.

Можеби и едните и другите се огрешиле од законот, но едните со умисла (ненамерно)
додека другите со НАМЕРА.



П.С.
Реваншизмот никаде не води.
Нитупак нечива грешка е оправдување за твојата (мојата) грешка.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 4:21 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Аман бре, цепење Бугарски ејјј... Море зајко, вака во Велес најчисто се зборува Македонскиот јазик? Дај да им организираме еден курс по мајчин јазик оти овие зборуваат Македонски исто колку што јас зборувам Јапонски!

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum