www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maј 06, 2024 1:11 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 11, 2011 2:52 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Дали можеш да дадеш попрецизни информации за датумот, приближното место, и евентуално личен опис на чуварот ?? Јас со полно име и презиме ке го испратам до ЈП Јасен и ќе барам повратен одговор.. што е сторено. Во спротивно ќе им запретам со објавување на во некој весник или ТВ, а кои едвај чекаат такво нешто.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 12, 2011 1:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
Stole НапишиCOLON
Дали можеш да дадеш попрецизни информации за датумот, приближното место, и евентуално личен опис на чуварот ?? Јас со полно име и презиме ке го испратам до ЈП Јасен и ќе барам повратен одговор.. што е сторено. Во спротивно ќе им запретам со објавување на во некој весник или ТВ, а кои едвај чекаат такво нешто.
Па тоа се деси на 5 јуни коа се прибиравме од езеро да идеме на гласање :) околу 16ч. Во тој момент чуварот од сплавот носеше некои рибари што си го остаиле чамецот, до обала и тогаш колегата нервозен му го кажа тоа.Му кажавме дека од трупците што без во вода двапати ни се кинеше кајла и баравме број во случај за недај боже да треба да се јавиме.Само си промрморе ради реда тоа што ви кажав, си запали пентата и си се врати назад. Што можевме ние повеќе од тоа? Да го треснеме од земја? Да го фрлиме у езеро? Што? За струкот да го најде незнае, а да дојде да пивне ракиичка, да замези и да ни наплати по 200 ден знае а ?

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 12, 2011 5:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Znaete sto jas na ova tema vleguvav vo koflikt povece pati,a najverojatno site vikat ovoj pisuva gluposti,sega da kazam edna prikaska i za Jasen.Doadja eden covek od rukovotstvoto na Jasen vo Kumanovo da gleda rasni lovecki kucinja so cel da kupat celo leglo,ali cenata golema i nikako da se dogovorat.Togas covekot si kaza,a da vi dadam jas 4-5kg klenovi i 2-3 krapa po 4kg i da ja spustite cenata,taka i bidna.Utre den odam jas i gazdata da pravime razmena kaj benziskata (mislam MAk OIL ili taka nesto)pari na raka i riba na raka ama ribata cela isecena od mreza,Na prasanje dali e so mreza lovena dobiv odgovor "jadi i ne pitaj"Kako i da e mojot rodbina so kucinjata si zavrsi biznis,ali mene i sega mi igra srceto koga ke pomislam deka direktor na jasen organizira ribolov so mrezi za pari. :twisted: :twisted: :twisted:
I aj sega neka go prenese Stole ovoj tekst na e-mail na jasen i neka pita zosto,a ako sakate da ni vi ripa srceto kako na mene ne obrnuvajte vnimanie bar ke si spiete bez nervozi,a i kazav kako moze da se obezbedi celoto ezero,ni edna plaska nemoze da se iznese be kontrola
SITE MI VIKAAT DEKA MNOGU ZBORAM AMA JEBIGA PRIRODA E POJAKA OD MENE,ALI ZATOA I MNOGU ISPASTAM :lol:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 12, 2011 6:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
i jas imam sigurni informacii deka cuvarite pushtaat mrezi i deka idat luge od govrlevo isto frlaat mrezi ama na koj da kazam i sto efekt ke imam se mi e za dzabe

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 12, 2011 7:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Znaete sto da sum siguren deka ke vrodi so plod i iminja ke dadam i ne samo za kozjak nego i za pcinja,vardar,tikvesko,dojran.Ali so toa najverojatno ke zavrsi mojata ribolovna kariera

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 12, 2011 7:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
filip030682 НапишиCOLON
Znaete sto da sum siguren deka ke vrodi so plod i iminja ke dadam i ne samo za kozjak nego i za pcinja,vardar,tikvesko,dojran.Ali so toa najverojatno ke zavrsi mojata ribolovna kariera
Уште и некоја фотографија ако пуштиш,ќе заврши сигурно нечија кариера,али твојата сигурно не ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 12, 2011 8:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ziv svedok sum koga gazdata sto upravuva so tkvesko ezero lani na slavata na s.r.d. Pcinja donese preku 150kg karas kako poklon,povece ribi na kup u zivot nemam videno :shock: koga gi zagledav podetalno na perkit site bea isposeceni od mreza,i toa nebese naj cudno seta taa riba trebase da se spremi vo edna przilnica za slava na site ribolovci,ali koga ja stavi ribata na masa edvaj da imase 40-50kg,drugata zavrsi po razni frizideri za po 100kg,a parite u cij dzep zavrsija samo ke nagadzame

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 13, 2011 2:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON181
ЛокацијаCOLONСкопје
Како прво треба да се отстранат продавачите на мали и големи мрежички па после се друго.. мое мислење :!:

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 13, 2011 7:25 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Филип и сите останати, немора јавно, пуштете ми на Приватна Порака имиња и случаи, јас имам контакт со директорот на Јасен, ќе му склопам една репортажа од жалби и случаи, мислам дека човекот е ѕвер за вакви работи и нема да му биде сеедно, само ве молам, со сериозни информации затоа што од нив може на некој да му зависи и работно место


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2011 11:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jул 18, 2011 11:18 am
МислењаCOLON158
Vo sredata bevme na ribolov NA DOJRAN.od sabajle lovevme kaj mardaja posle trskite epten slabo pecase crvenoperkata i resifme da pecame malku vo trskite na cistite mesta.i prvo frlanje se zakacuva jadickata za nesto,prvo mislev trska nekoja pod voda koga pocna poleka da izleguva slepica(mreza)se pomestivme 50 metri i tamu istoto.izleguvame nervozni na obala a tamu eden mestanin koga go vide ulovot po 20 tina crvenoperki vednas ni kazuva kade se prodavalo cistena cvenoperka i karas po 120 den kg :D
si koristat guzva mrezarite na site strani i za kraj odime na vecera voNOTA a tamu kelnerot ni se pofali deka ima svez krap faten so mreza kaj nikolic.....toa ti e takva nie drzavickata.cao.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum