www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 5:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 1:02 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Maј 29, 2013 8:04 pm
МислењаCOLON144
Pak se sveduva na toa sto go kazav vo temata za ribokradci vo Ohridsko, udri tamu kaj sto e najlesno, a ne tamu kaj sto treba.. taka i ovde, nekoj ke si tegnit mrezi i nisto..


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 1:13 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Ное 13, 2013 10:23 pm
МислењаCOLON300
i mene mi se ima sluceno istoto
si sedam jas ne edna reka sto se vliva vo prespanskio to vodostojot mnogu golem drva nosese i plus so trskata sobrana si sedam i pusam cigara i OP od zad mene isnpektori
pocnavme da se tegnive ova ona drs nedaaj mi objasnuvat ne sum smeel da lovam a pred niv na edno 500 metri posto bev na vlivot na rekata vo ezeroto edno 4-5 camci si tegnat mrezi ma ic ....ur ne mu cue
mu velam jas odi more onie fatigi sredi nesto i toj mi veli dete mnogu zborvas :silent: aj gledaj si rabotata i da te nema od tuka :hit_head:
KE ODI KE ODI GLATA KE MU JA RACEPAT ILI..... :shake_hand: EDNO KRAPCE OD 5-6 KILA KE SVRSI RABOTA :thumbdown:

INACE POMINAV BEZ KAZNA SAMO USNA OPOMENA ALI MI GO SKRSIJA KEFOT I TAA GODINA NE STAPNAV NA TAA REKA

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 12:38 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Maр 14, 2012 12:27 am
МислењаCOLON16
Bravo za lopovite udrite mam mu eb... Globocica taka baraa taka neka odi neka vidi javnosta koj bese dobar a koj losiot za edna kofa ripcinja sto ne poribilo zdruzenijeto ajde sto ce mu pravime ce mu odzemime koncesija a sega koga se unistuva globocica so toni riba sega gledajte vaka foto i kazuvajte skazni sega inspektorot da napravi hajka hehe madinja oesok mislite so edna hajka pa se ce se zavrsi abe za ova bese samo tasim nocna mora ali za zal i nemu mu vrzaa racete orem sto toj nestoji so skrsteni race oodmuklo vlaga vo voda i vodi rat orotiv lopovite


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum