www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maј 03, 2024 12:12 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS77»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 10:30 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Борис,
Без оглед на неуспехот на акцијата, за која не сметам дека била ФАРСА туку искрен обид нешто да се направи, досега си ЕДИНСТВЕН КОЈ СЕ ТРУДИ И НЕШТО ПРЕВЗЕМА. Продолжи така ... секој испукан куршум не погодува, ама еднаш ке “дрмне“. Ке ја победиш и наивноста како што велиш, се во свое време... НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ.
КРСТЕ И КРЕМЕНАДЛА.... огромен поздрав и секоја чест. ИСКРЕНИ ПРИЈАТЕЛИ на спортскиот риболов.
Чик да чујам дали нешто и ШТО ???? ќе кажат “550 остали форумски јунаци“?????.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 10:39 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
filip030682 НапишиCOLON
ЦитатCOLON
филип од Куманово, да беше онака како што ти го кажа, можеби и ќе имаше наместени мрежи па и да ги фатиме, ама очигледно не беше така, јас не сум таков тип, ниту пак излегувам на пресконференции да се фалам со тоа
Prvo se izvinuvam ako me svati deka zborovite se odnesuvaa kon vas odnosno vasata akcija,muabetot mi bese namenet za Ohridsko ezero i sl. Jas sum siguren deka ti ne si takov tip,ali premnogu verba imas vo nadlrznite organi,golem del od ribokratcite se povrzani so niv,taka da izvadi sam zaklucok koj te sabotira :idea:
Филип,
Да бидам искрен и јас напишаното го сватив како што го разбрал Борис. Бев зачуден но не изреагирав да не помислиш дека сум “прзница-кавгаџија“. Темава воопшто не е наивна и можеби е добро секој што сака нешто да напише пред да го пушти постот убаво да си ги “измери зборовите“.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 2:31 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Stole НапишиCOLON
Борис,
Без оглед на неуспехот на акцијата, за која не сметам дека била ФАРСА туку искрен обид нешто да се направи, досега си ЕДИНСТВЕН КОЈ СЕ ТРУДИ И НЕШТО ПРЕВЗЕМА. Продолжи така ... секој испукан куршум не погодува, ама еднаш ке “дрмне“. Ке ја победиш и наивноста како што велиш, се во свое време... НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ.
КРСТЕ И КРЕМЕНАДЛА.... огромен поздрав и секоја чест. ИСКРЕНИ ПРИЈАТЕЛИ на спортскиот риболов.
Чик да чујам дали нешто и ШТО ???? ќе кажат “550 остали форумски јунаци“?????.
Столе, чувај боже да се откажувам, само се нервирам што се повторува онаа старата “Секој трет е кодош“, а патем се нервирам и што гледам и дека декларирани поборници за борба против криволовот и за подобрување на состојбите во мак.риболов си тераат мајтап со неуспех на вакви акции. Патем, како што кажа и ти, некогаш и овде на форумот сме многу јаки на зборови, а кога треба вистински да мавнеме против рибокрадците, некако сите си свиркаат, си одат по риби и некако оскудно со информации од терен, секоја чест на тие што ги даваат


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 3:14 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Има една тема мислам дека се вика СРАМОТА (таму е за ѓубрето во Грција..) голтарите ке ни забранеле да одиме таму иако се до гуша и говна. Е бидејќи сум многу повеќе заинтересиран за она што се случува овде, за моите реки и езера... ме заболе за грчките води).
Овде се случува УШТЕ ПОГОЛЕМА СРАМОТА.
Од 9,30 часот кога го напишав мојот пост на оваа тема, до последното јавување на Борис НЕ СЕ ЈАВИ НИКОЈ...П О В Т О Р У В А М НИКОЈ да каже некој збор, да даде подршка, совет, критика и сл.
Како да знаев што ќе се случува напишав:
Чик да чујам дали нешто и ШТО ???? ќе кажат “550 остали форумски јунаци“?????.
И што се случи: ШТАМА, небаре Борис, Крсте и Кремендла трчале, неспиеле, мрзнеле за нивни сопствени реки или за реките во Авганистан па демек ...што не боли “ташакот“ нека трчаат кога се улави.
Драги колеги, со вакво наше однесување, кон сопственото, уште ХХХ години ќе останеме да се восхитуваме на репортажата на Сашо од Словенија.
Жалосно ама останува вистинито.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 3:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ах бе борис па турците со едно кесе пари сите комити ги фатија
мора да има и такви лугје тоа ние секојдневие кај нас него секоја акција е успешна и кога
нема да се фати некој -зашто ке им се даде до знаење на сите дека има некој кој ги прати

инаку немој да мислиш дека е лесно да ги фатиш локалците на дело - и тие си имаат свои канали и јатаци кои ги снабдуват со информации

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 3:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Stole ne mi se pisuva veruj mi nija znaeme kako projdovme iako ne fativme nisto im dadovme do znaenje deka ke ne ima pocesto na teren a koj ni se siti neka prodolzi.
Informaciite sto gi imavme dadoa nekoja utka na lokaciite ili bevme provaleni od nekpj spiuni.
Ali nija prodolzivme blagodarenie na nekoj lokalni ziteli stignavme do novi informacii za zal se mnogu zalosni-tragedija i ke ja napisam edna od najubavite reki ja praznat so mrezi iako na nejze e strogo zabranet ribolov so zakon.
I blagodarejki na uste nekoj informacii snosti e zapleneto golemo kolicestvo na riba,
Znaci ima efekt kolku tolku podobro nesto otkolku nisto.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 4:50 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Крсте,
Знам како се чувствувате сите и искрено сочувствувам со вас.
Бидејќи сум цел ден дома оваа тема ми е постојано отворена. Почесто ја релоадирам и ќе кажам: ЕДЕН КУП луѓе “ПРОДЕФИЛИРАА“ ПРОЧИТАА ИЛИ НЕ, СИ ГИ ПОЧЕШАА И ЗАМИНАА. Имаше и “ЉУТИ“ “борци за слобода-против рибокрадството де“ и лица со многу постови на форумов за фалби или самофалби и .... и .... и.... ај да не ја жилавам понатака
Кој што сака нека каже ИЧ НЕ МИ ЧУЕ сите излеговме “ЈАКИ НА ЈЕЗИКУ, А СЛАБИ НА КУ*ЦУ“
Да напишеше Борис: “Имам одлични информации за едно место каде рибата е “полудена“. Точна локација давам на ЛП“. Милион посто сум убеден дека и ден-денес не ке можеше да си го испразни сандачето.
Затоа уште еднаш ке напишам ДЕНОВ Е ОГРОМЕН СРАМ ЗА СПОРТСКИТЕ РИБОЛОВЦИ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 5:24 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
столе, информацијата беше пуштена овде еден ден пред акцијата, така што верувам дека доста луѓе не ни успеаа да ја видат, а башка во информацијата не ни имаше кога ќе биде, така што не ни беше ова нешто што месец дена се договара па “сме паднале на испитот“, мислам дека ќе има и други можности и дека волонтерската екипа ќе се зголемува понатаму, некои колеги веќе најавија такво нешто на ПП


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 5:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Stole НапишиCOLON
.........Затоа уште еднаш ке напишам ДЕНОВ Е ОГРОМЕН СРАМ ЗА СПОРТСКИТЕ РИБОЛОВЦИ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ
Не се слагам ни со една буква,Столе,не можеш да се земеш за право да кажеш такво нешто за членовите на форумот.У секое стадо овци има по некоја црна,ако си забележал и во нашето стадо црна овца,не значи дека сите сме такви.
Има приватни пораки,и мобилни телефони...Не можеш и да претпоставиш што е зборувано на оваа тема,меѓу членовите на форумот.За такви работи треба 99% приватност и 1% во јавност.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 5:33 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:50 pm
МислењаCOLON270
ЛокацијаCOLONStaro-Skopje....Cair
Тука потполно се сложувам со тебе колега....Полиз!
И сами знаме дека ако многу јавно иде акцијава....осудена ке биде на пропаст!

п.с...не се плаши од куче што многу лае....чувај се од тивкиот!!!........ :lol: позз

_________________
HORTIKULTURNO UREDUVANJE NA DVORNI POVRSINI
[ img ]
http://www.facebook.com/gradinarskicentarpinars.skopje


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS77»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum