www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 20, 2024 9:25 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONСре Феб 13, 2013 1:12 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Maр 08, 2011 6:49 pm
МислењаCOLON374
okiribar НапишиCOLON
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Зоране па од цело ЕЗЕРО ти баш во нивната мрежа ли најде да ФРЛАШ :lol: :lol: :lol: :lol:

Биди среќен што не те нашла поголема БЕЉА. ;) ;)

Да жалосно е ама што да правиме кога сме немоќни.
Kakva belja trebalo da ja izvadis mrezata sto se tie koncesionei li javuvanje na rib sluzba pa na policija a dokolku e vistina deka sorabotuvaat so ribocuvarite a veruvam deka toa e taka posto nasiot narod e sklon na takvi raboti za ostvaruvanje na nekoj prihod togas treba da se ispita i sledi ovaa rabota i inicijativa od ribolovcite da im se odzeme koncesijata dosta e od takvi neseriozni koncesioneri koi na nelelegalen nacin sakaat da zarabotat i vo idnina inspektorite treba da ja sledat rabotata na koncesionerite koj kako raboti vo borbata protiv ribokradcite sto ke ni se koncesioneri koj ne si ja cuvaat vodata sto ja zemale pod koncesija da go unistat i toa sto ostanalo ne biva taka

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2018 4:07 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON99
ЛокацијаCOLONСвети Николе
Незнам може не е соодветна темава но тука ке напишам.
Дали во иднина се планира и дали ке има во иднина езеро со СТАТУС НА ЗАБРАНЕТ ИЗЛОВ,односно езеро што ке се користи за спортски цели односно за пливка за крапски риболов и сл. И каде што на тоа езеро не би важела дрзавна дозвола туку тој ревир да биде поинаков и само да можи дневна да се вади и исклучиво фати пусти, и строга контрола па и да се загрди не е лосо .За сега мислам дека Паљурци има таква придиспозиција па и усте некој други езера; важен сегмент е исто што Паљурци како вештачко езеро и при недостиг на вода мозе да се надополнува од системот Спас за Дојранско Езеро.
Засега најмногу ни недостасува вода од ваков карактер ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2018 4:21 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Imalo i ima vakvi razmisluvanja no mislam deka nitu eden koncesioner finnsiski ne moze da go izdrzi toj trosok ( ezero samo za sportski ribolov ).
Toa znaci deka nekoja pogolema institucija treba da se zafati so ovaa rabota.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2018 4:40 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
За спортски и рекреативен риболов по принцип фати пушти може да има.а и мислам дека во блиска иднина ќе има.

_________________
КД електроника.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2018 5:36 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON99
ЛокацијаCOLONСвети Николе
Да се надеваве дека во блиска иднина ќе се изнајде решеније на овој проблем, и дека тоа би било во брзо време .
Останува институциите да го подржат оваа .


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 25, 2018 4:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Maр 08, 2011 6:49 pm
МислењаCOLON374
ne samo nekoe ezero site vodi vo drzavava treba da se zabranat odnosno ulovot da se vraka nazad vo voda

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum