www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 10:07 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: КОЗЈАК
ТемаИспратено: Сре. Феб. 13, 2013 1:12 am 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Вто. Maр. 08, 2011 6:49 pm
Мислења: 377
okiribar Напиша:
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Зоране па од цело ЕЗЕРО ти баш во нивната мрежа ли најде да ФРЛАШ :lol: :lol: :lol: :lol:

Биди среќен што не те нашла поголема БЕЉА. ;) ;)

Да жалосно е ама што да правиме кога сме немоќни.

Kakva belja trebalo da ja izvadis mrezata sto se tie koncesionei li javuvanje na rib sluzba pa na policija a dokolku e vistina deka sorabotuvaat so ribocuvarite a veruvam deka toa e taka posto nasiot narod e sklon na takvi raboti za ostvaruvanje na nekoj prihod togas treba da se ispita i sledi ovaa rabota i inicijativa od ribolovcite da im se odzeme koncesijata dosta e od takvi neseriozni koncesioneri koi na nelelegalen nacin sakaat da zarabotat i vo idnina inspektorite treba da ja sledat rabotata na koncesionerite koj kako raboti vo borbata protiv ribokradcite sto ke ni se koncesioneri koj ne si ja cuvaat vodata sto ja zemale pod koncesija da go unistat i toa sto ostanalo ne biva taka

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Вто. Maј. 22, 2018 4:07 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

Регистриран: Нед. Јан. 13, 2013 12:52 am
Мислења: 88
Локација: Свети Николе
Незнам може не е соодветна темава но тука ке напишам.
Дали во иднина се планира и дали ке има во иднина езеро со СТАТУС НА ЗАБРАНЕТ ИЗЛОВ,односно езеро што ке се користи за спортски цели односно за пливка за крапски риболов и сл. И каде што на тоа езеро не би важела дрзавна дозвола туку тој ревир да биде поинаков и само да можи дневна да се вади и исклучиво фати пусти, и строга контрола па и да се загрди не е лосо .За сега мислам дека Паљурци има таква придиспозиција па и усте некој други езера; важен сегмент е исто што Паљурци како вештачко езеро и при недостиг на вода мозе да се надополнува од системот Спас за Дојранско Езеро.
Засега најмногу ни недостасува вода од ваков карактер ..


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Вто. Maј. 22, 2018 4:21 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Imalo i ima vakvi razmisluvanja no mislam deka nitu eden koncesioner finnsiski ne moze da go izdrzi toj trosok ( ezero samo za sportski ribolov ).
Toa znaci deka nekoja pogolema institucija treba da se zafati so ovaa rabota.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Вто. Maј. 22, 2018 4:40 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

Регистриран: Сре. Jул. 31, 2013 10:08 am
Мислења: 398
Локација: Свети Николе
За спортски и рекреативен риболов по принцип фати пушти може да има.а и мислам дека во блиска иднина ќе има.

_________________
КД електроника.


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Вто. Maј. 22, 2018 5:36 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

Регистриран: Нед. Јан. 13, 2013 12:52 am
Мислења: 88
Локација: Свети Николе
Да се надеваве дека во блиска иднина ќе се изнајде решеније на овој проблем, и дека тоа би било во брзо време .
Останува институциите да го подржат оваа .


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Пет. Maј. 25, 2018 4:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Вто. Maр. 08, 2011 6:49 pm
Мислења: 377
ne samo nekoe ezero site vodi vo drzavava treba da se zabranat odnosno ulovot da se vraka nazad vo voda

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до: