www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 04, 2023 2:36 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 03, 2018 11:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Дек 01, 2011 11:07 am
МислењаCOLON297
spiro_jas НапишиCOLON
tolku razbirat i tie sho lovat i tie sho kontrolirat i toj sho mu dava takvi tekstoj po novinite da izlegvat

se na se kolektivna nepsimenost(,,ribari -budali,,) / ne e riba se sho lici na riba / isto e ama ne e isto / tepaj i ne se zamaraj so karsite ako fatish zlaten karas baraj mu zelba da ti ispolni :D do kaj 50 evra nekade ispolnuva posle nagore drapa ikra(jajca) :lol:


ps- baraj po temata nanazad mozi da ja otkries - indija ,, kristofer kolumbo ,, :filip:
колега, не е проблемот до Индија и Америка, проблем е ако те фатат со караш во рака, дали е златен или позлатен , и како ќе се правдаш, абе ова е мутант? :lollol:
а патем речено, сребрениот караш (како и сончица, американско сомче, ...) е инвазивен вид кај нас, значи нема забрана за риболов дури ни во мрест, со или без концесија?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 04, 2018 1:26 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
Скоро на сите ревири во Македонија Златен Карас е под целосна забрана
Инаку на Калиманци целосна забрана за риболов е од 02.05 до 02.06 (ова од 2017)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum