www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 7:25 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Порака
ТемаИспратено: Вто. Aпр. 03, 2018 11:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Чет. Дек. 01, 2011 11:07 am
Мислења: 310
spiro_jas Напиша:
tolku razbirat i tie sho lovat i tie sho kontrolirat i toj sho mu dava takvi tekstoj po novinite da izlegvat

se na se kolektivna nepsimenost(,,ribari -budali,,) / ne e riba se sho lici na riba / isto e ama ne e isto / tepaj i ne se zamaraj so karsite ako fatish zlaten karas baraj mu zelba da ti ispolni :D do kaj 50 evra nekade ispolnuva posle nagore drapa ikra(jajca) :lol:


ps- baraj po temata nanazad mozi da ja otkries - indija ,, kristofer kolumbo ,, :filip:

колега, не е проблемот до Индија и Америка, проблем е ако те фатат со караш во рака, дали е златен или позлатен , и како ќе се правдаш, абе ова е мутант? :lollol:
а патем речено, сребрениот караш (како и сончица, американско сомче, ...) е инвазивен вид кај нас, значи нема забрана за риболов дури ни во мрест, со или без концесија?


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Сре. Aпр. 04, 2018 1:26 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

Регистриран: Чет. Maј. 24, 2012 11:03 am
Мислења: 2323
Локација: Скопје
Скоро на сите ревири во Македонија Златен Карас е под целосна забрана
Инаку на Калиманци целосна забрана за риболов е од 02.05 до 02.06 (ова од 2017)

_________________


Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron