www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maј 02, 2024 5:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 5:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
ilce_ohrid НапишиCOLON
Sredata (b)vese ubaf(v) den padna dogovor kaj da se odi no nikoj ne sakase na prilepsko da se odi site se ispokaraf(v)me i jas i se javif(v) na zenskami i zaminaf(v)me na crna trojkrsti vremeto 5 ka ama rekata ic ne me izraduva brza brza no sepak dobro pominaf(v)me ..pozdrav
Па што говори тоа ??????? и вреди за ТРИ страни коментари ??????. Или...ај да видиме малку крв...

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 6:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Stole НапишиCOLON
ilce_ohrid НапишиCOLON
Sredata (b)vese ubaf(v) den padna dogovor kaj da se odi no nikoj ne sakase na prilepsko da se odi site se ispokaraf(v)me i jas i se javif(v) na zenskami i zaminaf(v)me na crna trojkrsti vremeto 5 ka ama rekata ic ne me izraduva brza brza no sepak dobro pominaf(v)me ..pozdrav
Па што говори тоа ??????? и вреди за ТРИ страни коментари ??????. Или...ај да видиме малку крв...
Не е за крв работата,ако не се извини,а нема ни санкција-утре пак ќе направи исто....другиден друг ќе направи иста работа....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 6:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
Еј малиов ме потсети на една случка од детството со едни прилепчани изгледа во крв им е. Морам да ја раскажам чисто поучно. Јас бев негде петто шесто одделение и со моите бев на одмор во автокампот во Крани на Преспанско, а до нашата приколка имаше едни прилепчани на околу 25 години возраст. И така едно сабајле јас си се будам си спремам црвчињата да одам на риби, кога ги гледам прилепчаниви, пунат еден гепек од караван со трски, ќепчиња, чуварки опрема еден тон ииииииииии викам овие професионалци и одам да ги прашам што како каде, а они ми викаат мали ти не си за таков риболов, тепај си ти писи ние ќе идеме на крупна риба. Добро викам ај да не им се мешам уште сум мал. И така одмина денот кога они пладнето се враќаат, и излагаат горди насмеани од колата и отвараат гепекот, што да видам пун риба, крапови еден куп може имаше преку 50 60 кила рибам и им викам браво бе дечки цареви сте. И така јас под импресии ми помина одморот али татко ми вика ајде да тркнеме до претор пред да си одиме да купиме риба за дома да има за пржење, кога одиме таму кај еден стар човек познат во селото и татко ми го прашува чиче има ли нешто крап да земеме, а он ни вика нема бре луге пред два три дена дојдоа едни млади прилепчани цела риба ми ја купија :lol: :lol: :lol: Си се погледнавме со татко ми и одма ни стана јасно се изнасмеавме и си отидовме дома. Учеле нешто од итар пејо ама не доучиле :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 8:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Ja mu prostuvam zosto si ja zemal i zenskata po ribi,pa izmegu redovi i po nekoje ribce si fatil....50 kilca.. :D I aj ne mu ljubomorete na ribarce mozi stvarno mu jadelo..... :lol:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 8:35 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Сеп 29, 2011 9:16 pm
МислењаCOLON51
Ribarce ova e program za brisenje na datumot od slika :lol: :lol: :lol: :

SoftOrbits.Photo.Stamp.Remover.v2.0.Multilingual.Cracked

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 9:02 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Poliz НапишиCOLON
Темата нема да се чепне,додека не дојде Рибарчето ;)
Полиз, тој нема да припари повеќе тука, очигледно се свестил што направил 16 минути подоцна, откако било касно да го избрише постот. Милко-Дебилко :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 10:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Ribar4e НапишиCOLON
.................. vremeto 5 ka ama rekata ic ne me izraduva brza brza no sepak dobro pominafme ..pozdrav
Пак читам и Рибарчето ме става во мисли,што ли ќе се случичо,ако реката го израдувала.....и не била толку брза :shock: :shock:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 10:39 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
:o :o :o :o :o :o :o :o :o lele imalo i beter od mene :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sega uste da napise deka i davojkamu ja ostavil trudna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 10:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
:lol: :lol: :lol: :lol:
PERUN НапишиCOLON
:o :o :o :o :o :o :o :o :o lele imalo i beter od mene :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sega uste da napise deka i davojkamu ja ostavil trudna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Crna reka trojkrsti ...
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 24, 2012 11:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
:lol: :lol: rabotava i za smeenje i za placenje :| ali nesto e pak sumnjivo neka dojde aftorot i neka kaze sam moze ja zgresil slikata od doma :?: i vo govorot nekako kazuva deka e taka nekako ne se fali deka pominal top ;) a i ne e glup ovaa slika sigurno znael deka e so datum :?: ama i vie be luge 4 strani kritiki ostajte go neka kaze :!: se pravat greski moze na brzina ja pravel reportazava i taka napravil greska :?: Eve jas da imav ovolku riba fateno kako na slikava imase da pisam i sto ,i kade,i kako ke iznapisev eden kum moabeti,covekov stava slika so 50kg riba i vika so devojkamu bil i ne pominal dobro-ili jebe lud zbunjenog :shock: :lol: :lol:

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum